| HappyCandy a întrebat:

Cum incep o viata noua >>>?

Răspuns Câştigător
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Inchizi ochii, si faci un pas in fata cu toate lucrurile.

◕ Fara sa intrebi pe altii.

◕ De ce?

◕ Restu sunt invidiosi, si se va gasi cineva care sa te contrazica si sa iti puna bete in roate.

◕ Fa asta fara a mai spune cuiva.

◕ Iti tin pumnii cu schimbarea.

◕ Bafta.

15 răspunsuri:
| NoobOrPro a răspuns:

Dar de ce? straight face... ai putea sa mergi la alta scoala alta casa, alti prieteni, alt oras(tara daca e grav), alt comportament (mai bun ). big grin

| Hmmmm a răspuns:

N-ai cum. Amintirile raman. Eventual, poti face schimbari.

| mgtow a răspuns:

Gandindu-te la viitor.

| mihnulet a răspuns:

Ai putea sa te omori.asa ajungand la viata de sus adica in rai.acolo ai tot ce iti doresti.

| lăngătinemereu a răspuns:

Indragostindute din nou op rrelatie mai buna cu baitul care tei indragostit la prima vedere sau nu la prima si sal inviti acasa sil provoci la o noapte de dragoste sau sex si vezi c e fel de persoana este si daca nu vrea inseamna ca are o pritena si vrea sa te santajeze sau sa stai la un restaurant cu un baiat care vrei sa fiti iubiti si sa va cunoasteti mai bine prfate la niste baieti ca dai peste ei dar usor cum ai vrea sa atragi atentia sa te indragostesti ca si la mine la scola din langa clasa mea sunt doi indragostiti in 7b si se saruta in fiecare pauza langa usa si in fata profesorilor sar incepeti o noua vbiata eu vreau si eu un prim sarut dar nu am cum am 13 ani si nu vrea nimeni sa se combine cu mine ca vrreau sa vad cum e primul sarut si prima dragoste dar nu vreau sa-mi pierd virginitatea dar pe la 15 ani am sa am prmul sarut sau 14 asta nu mai conteaza fa ceti spun daca vrei.
FUNDA TE ROG NU AM NICI UNU DACA VREI NORMAL

| axeldavid a răspuns:

Sinucidete si te vei reincarna in alta persoana daca nu merge asta e.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns (pentru Hmmmm):

◕ Amintiriile se pot uita.

| Hmmmm a răspuns (pentru EstiFericitaSauTrista):

Amintirile care se uita nu mai sunt amintiri. Exista si amintiri care nu se uita, cum ar fi parintii. Astea nu se uita, si de aia sunt amintiri.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns (pentru Hmmmm):

◕ Corect.

◕ Nu mai sunt amintiri, sunt lucruri care s-au intamplat si nu ne-au avatanjat, decat cu 1 singur lucru.

◕ Sa invatam ceva din ele.

◕ In rest, nu au ce cauta in memoria noastra.

◕ Nu am zis ca si cele familiale.

◕ M-am referit strict la amintiriile cu final prost.

| wintermee11 a răspuns:

. ducand. o pe asta la bun sfarsit! Capul sus si ai grija de tine.Numai bine.

| Haolo a răspuns:

Fa-ti planuri ce ai vrea sa faci in viitor, de exemplu : O casa, o masina noua, Imagineaza-ti persoana ideala pentru tine fa-ti o lista cu ce nu ai facut sau ti-ar placea sa faci, trecutul il poti uita deoarece creierul pierde amintirile pentru a face loc altora, fa-ti un plan de viitor si nu lasa nici o oportunitate sa scape, zambeste in fiecare zi si vei fi/vei face ce iti doresti.
Trebuie sa ai incredere ca se va intampla ce ti-ai propus iar atunci nici un obstacol nu este de nedepasit. Succes la o viata mai buna:*

| adelina125 a răspuns:

Uiti tot din trecut si ai inceput o viata noua.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns (pentru axeldavid):

◕ Sa te sinucizi inseamna ca esti un om slab.

◕ De ce ai primi reincarcanare daca te sinucizi?

| monamonkey a răspuns (pentru EstiFericitaSauTrista):

True, sa te doara'n curuletz de ce zic altii, te vad acum o retardata ce merge la scoala si nu invata nimic si are note slabe, dupa un timp se poate schimba omul sa inceapa sa ii placa cartea. Lumea se inseala destul de des, multi critica pe persoanele care au fost rele si vor sa fie mai buni. Asa este, omul se poate schimba, nimic nu trebuie sa ii opreasca. Oricine are dreptul la o viata mai buna. happy

| PedoBarbie a răspuns:

Intri în progrmul de protecţie al martoriişor.