| Mariuss32 a întrebat:

Cum pot scapa de transpiratie? Ma rad sub brat, ma cred ca m-am dat cu vreo 10 deodorante in total. Alimentatia de vina?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Transpiratia e ceva natural. Ia si te spala frumos in fiecare zi, schimba hainele la fel si sa vezi ca nu e asa de groaznic. Mirosul depinde si de ce porcarii mai bagi in tine, dar asta intr-o mai mica masura. Ce lichide consumi in mod normal si in ce cantitati?

| DevidALex a răspuns (pentru KodrutZ):

Tipul are dreptate,si mai mentionez,faptul ca transpiratia ta miroase,e un lucru foarte bun ( Da,asa e ) Deoarece mirosul ala il scoti tu din tine, care provine de la porcarii si etc. Parul de sub brat joaca un rol important, nu cred car trebui sa fie ras, Decat cand creste foarte mult.
Ideal mai ales pe timp de vara sa faci dus in fiecare zi, schimba-ti hainele de 2 ori pe zi.

| Mariuss32 explică:

Eu transpir fara sa alerg, in special vara.
Beau cam 1 litru de suc si mamanc cipsuri/cornuri/inghetate. Sunt elev si nu as mai vrea sa se vada cu sunt umed sub brat.

| Mariuss32 explică:

Am uitat sa spun ca beau si multa apa minerala.
Eu nu as vrea sa transpir intre orele 12:30-18:20(in timpul scolii). Funda care raspuns ma ajuta cel mai mult.