| Orbithh a întrebat:

Cum pot trece la Past Participle(participiul trecut)urmatoarele verbe:cook, promise, enjoy, dance, invite, arrive, stop, stay, laugh, try, like, travel, ski? va rog nu este pentru o tema este pentru ceva soooooooper important!

4 răspunsuri:
| CNEVA a răspuns:

Pai past participle e a 3-a forma a verbului

| CNEVA a răspuns:

Http://verbe.ro/verbe_engleza.php
aici e o lista cu verbele neregulate, cele care nu se gasesc aici, sunt cu -ed

| thegatekeeper a răspuns:

Past Participle este de fapt forma a 3-a a verbelor neregulate, iar pentru cele regulate, adaugi "-ed" la finalul lor. Vad ca tie iti trebuie nuami pentru verbele regulate, deci e mai simplu: pui "-ed" la finalul lor si asta este. De exemplu: arrived, stoped, stayed, etc.

| Orbithh explică (pentru thegatekeeper):

Stop este stopped se dubleaza p-ul oricum mrs pentru raspuns:*!:X:X:X:X:X:X