| Tsunade99 a întrebat:

Cum sa-mi conving parintii sa ma lase sa-mi fac cont pe facebook? Toti de la mine din clasa au dar parintii mei zic ca exista persoane rele.sa nu-mi vada poza...etc. Ce sa le spun ca sai conving sa ma lase pentru. ca la toti nu se intampla lucruri rele sau asa si doar cu mine au...ca cica sa nu vb cu necunoscuti si sa-mi dau intalnire cu aia sau nu stiu ce ciudatenii, cum sai calmez?

Răspuns Câştigător
| 0000anonim0000 a răspuns:

Pt. ca toti au, trebuie sa ai si tu, altfel nu existi. Eu personal nu am asa ceva, si nici nu planuiesc sa imi fac cont, si sunt major. Si chiar nu ma intereseaza. Am si aplicatie pe telefon, am acces la internet, slava cerului, dar prefer sa nu imi fac cont. De ce? Toata lumea are. Eu ce contez? Cand ies afara, o sa zica "ba, nu vb cu tine, nu suntem prieteni"... "ba da, suntem..." "ce-ai maa, nu vezi ca nu mi-ai dat add pe facebook/like-uri la poze etc?" Mai bine iti faci prieteni in realitate, iesi afara din casa si asa mai departe, nu te mai lua dupa altii. Fix asa era inainte cu hi5-ul, inainte de facebook, toti innebuniti. Si chiar au fost cazuri in US. in care minore ca tine au ajuns in retele de prostitutie din cauza unei intalniri pe facebook, au fost prinse de psihopati si cica nu le-au dat like-uri sau chestii de genul, si au ajuns rau. Oricum nu o sa ti se intample tie asta, dar pentru. ce sa fii ca toti ceilalti? Credeam ca esti speciala. :P Daca esti, demonstreaza.

Mai multe despre spiritul de turma / spiritul romanesc: http://www.youtube.com/watch?v=DlvHn2Sp0J8

36 răspunsuri:
| bogdan1023 a răspuns:

Pai cati ani ai Puffy?

| jessejames a răspuns:

Depinde cati ani ailaughing

| IxTropicalHeart a răspuns:

Chill. nici pe mine nu ma lasa ai mei;[[ Cateodata ma gandesc, ca poate au dreptate cu tot pentru ca s`au intamplat multe ciudatenii. dar imi este ciuda pentru ca alti au. si cand ma intreaba colegii de ce nu imi fac facebook imi este rusine sa le zic, ca nu ma lasa parintii si inventez ceva : ca nu imi place si chestii;]]
Deci. suntem cam in aceeasi situatie, nu?

| miruna_4298 a răspuns:

Pai fata normal ar fi sa nu le spoi dar daca sau sa-ti faci la o colega dea ta,pui poze frumos cu tine si o cand ei nu sunt acasa sau nu se intereseaza intri. Daca nu merge asta si te prind iti sugerezi sa le promiti ca nu te intalesti cu aia si chesti dintre astea ale parintii au conceptiile lor, ce vrei? Da pai cam asta da ca nu, mai cere parile din jur, dar cum de teau lasat sati faci cont pe tpu...mhhhh ciudat asta ma mahneste pe mine acum! Bn sper ca te-am ajutat pa te pwwwp dolce :P

| mady_5873 a răspuns:

Spune-le ca exista o optiune care le permite doar prietenilor sa iti vada albumele, si prietenii pe care ii adaugi sa fie seriosi si sa ii stii din realitatewinking

| Iuliana_Gyulia_1988 a răspuns:

Roaga-i foarte frumos eu m-am chinuit foarte mult si am reusit pana la urma si am12 ani

| Mwiau a răspuns:

Amenintai cu un brocoli, la mine a mers big grin