| Ateistu a întrebat:

Daca ar fi sa invatati o limba straina dintre Araba si Rusa pe care ati invatao
Care considerati ca e mai grea?
Care o considerati mai folositoare?
De curand iau niste lecti de limba araba, si stiu sa citesc in rusa happy
Pe care o preferati?

28 răspunsuri:
| aalessyaaaMk a răspuns:

Rusa desigur se vorbeste in majoritatea statelor, bafta... araba-i mai grea, tu pe care o preferi mai mult? eu optez pentru rusa happy

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru aalessyaaaMk):

Majoritatea statelor? rusia si ucraina si cam atat.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcareajuta a răspuns:

Depinde de aria in care o sa lucrezi. Consider ca mai grea este araba.
Mai folositoare este rusa.
Felicitari ca stii sa citesti in rusa!
(As alege rusa, dar daca poti sa le inveti pe amandoua, nu ai nimic de pierdut)

Ca fapt divers cea mai vorbita limba in mediul business este Chineza Mandarina happy

| Catacombe a răspuns:

Mie araba mi se pare o limba extraterestra, serios laughing nu aud bine cuviintele, se scriu ciudat. Si Rusa e grea, deoarece au prpriul alfabet. Dar eu iti spun ca mai degraba Rusa. E si mai usoara decat araba si mai folositoare. Ti-am pus, Rusa e grea pentru ca are prppriul alfabet. Funda?

| Alexo_Cristiano_1992 a răspuns:

Rusa

Răspuns utilizator avertizat
| aalessyaaaMk a răspuns (pentru Ateistu):

Da propabil...pareri diferite

| aalessyaaaMk a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

:d sunt oameni in state

Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns:

As invata rusa ca-mi place.

| Neverwas a răspuns:

Rusa.
E mai vorbită și în plus are un farmec aparte.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce face? Inveti araba? Dar fratele meleu, tu nu stii nici romana...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ateistu):

Raspunsul tipic al unui prost. "Gegeu".

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ateistu):

Nu e nevoie de un test IQ. O persoana care nu scrie corect in limba sa materna e proasta.
Daca e sa ne legam de mame as putea zice multe, dar prefer sa n-o fac.
Cat despre ultima fraza, e genul de replica bagata ca sa umple "pisajul" si sa dea bine, desi e degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| Happyjump a răspuns:

Rusa,mi se pare mai ușoară

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ateistu):

In*
Ma retrag din discutie, chiar nu are rost.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ateistu):

Asa e, incultura ta ma lasa fara grai.
Chiar nu vad cu ce mi-ai taiat graiul avand in vedere ca ai scris numai cuvinte de om frustrat, care mai erau si scrise gresit.

| 0x11111051 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

rolling on the floor

Are you kidding me?!

Belarus, Kazahstan, Tadjikistan, China (partea nord-vest), Uzbekistan, Letonia, Lituania))) Si inca multe)

| 0x11111051 a răspuns:

Rusa ii mai usoara decat araba. Este o limba asa mai tare, mai masculina, cum ar fi germana. Rap-ul bine se aude.
Folositoare consider ca ii rusa, fiindca se vorbeste in majoritatea statelor europene si asiatice.

O discut de la varsta de 5 ani.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru 0x11111051):

Ma gandesc ca o sa te duci acolo.

| 0x11111051 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Si Moldova happy Se discuta rusa? Da! De ce sa plec alt undeva?