| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

De ce e mai bine sa fii fata? >big grinoar fetele sa raspunda

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu alessa.
As prefera sa fiu baiat.
Ti-as putea spune mai multe dezavantaje decat avantaje in a fi fata.
Dar... daca e sa luam avantajel eu vad lucrurile cam asa:
-sunt protejate de baieti
-primesc mai multa atentie decat baietii
-primesc mai multe cadouri decat baietii
-primesc mai multi bani de la parinti decat baietii pentru ca o fara are nevoie de mult mai multi bani decat un baiat pentru a se intretine
-cand ies la un suc de multe ori nu platesc nimic pentru ca un baiat gentleman ii va plati sucul si o va si duce cu maina/taxiul acasa
- pot face copilasi...si chestia asta inseamna extrem de mult pentru o femeie
- pot intra in multe locuri fata a fi nevoie sa dea spaga...prin simplul fapt ca zambesc frumos bodyguardului
- fetele au 2 zile in care sunt puse pe prim plan 1 si 8 martie.barbatii nu au... dar isi inventeaza mai nou laughing
- o fata e mai ingrijita decat un baiat(in general)
- o fata poate fi rafatata in mult mai multe feluri decat un barbat (ca de exemplu, o sedinta la spa, o iesire la piscina, un inel frumos)
- femeile pot invoca de obicei legitima aparare avand in vedere ca nu sunt la fel de puternice ca si barbatii
- femeile nu sunt puse in situatii stanjenitoare cum ar fi trezirea omuletului din pantaloni in momentele inoportune

66 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer miar place mai mult sa fiu baiat, ...adica e cam naspA SA fii fata din mai multe puncte de vedere. Ș))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca e super sa fi fta.euma simt zoooper:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai usor sa fii baiat. Noi avem anumite probleme...stiti voi fetelortongue Faza e ca fetele nu pot trai fara baieti si baietii fara fetehappy. Legat de faza ca avem o scuza la sport odata pe luna. Mie una imi place sportul si nu imi place cand nu pot sa fac...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie unul mi-ar placea mai mult sa fiu fata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca o fata e delicata, sensibila si reuseste sa simta la adevarata intensitatea toate trairile si starile prin care trece si cel mai important lucru poate sa poarte in pantece un bebe care dupa parerea mea e cel mai minunat lucru sa simti cum bate inimioara si cum se misca si sa stii ca e o parte din tine :X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece fata e mai inteligenta, mai sexy si poate da pe orcine gata cu frumusetea ei eu sunt fata deci e mult mai bine sa fii fata decat baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice baiat iti cade la picioare cand iti simte buzele si e amuzant daca ii spui ca ti-ai batuj joc de el dar il va durea asa ca nu o face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, sa fii fata ai unele avantaje... eşti mai delicată, mai gingaşă, mai dulce... Si eşti mult mai ataşată de copii, adică sa fim serioase baietii si copii, si in plus fara noi baietii nu ar rezista nici 2 secunde. Pentru ca noi le facem pe toate: calcam, spalăm, facem mâncare, e mult mai bine sa fii fata decît băiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... nu stiu de ce e atat de important pentru voi sa aflai dar fata si
daca vrei sa stii trebuie sa o gasesti di inima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata este mai rasfatata decat baiatu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa fii ce te-a facut Dumnezeu! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mai bine findca mereu suferim din cauza baietilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-nu se ia nimeni de noi la scoala ca avem parul lung
-putem sa fim timide fara sa rada cineva de noi
-putem sa ascultam muzica siropoasa fara sa spuna cineva ca suntem gai
-putem sa iubim fara sa ne ferim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destule motive petru care e mai misto sa fii fatahee hee:

-pentru ca in creierul nostru este loc si pentru altceva decat sexlaughing
-pentru ca putem sa ne aratam fricoase fara sa rada nimeni de noi:*
-pentru ca vara ne putem imbraca in haine stramte si mulate fara sa se spuna despre noi ca suntem gaybig grin
-pentru ca baietii sunt atat de usor de "citit"batting eyelashes
-pentru ca putem sa ascultam muzica siropoasa fara sa rada nimeni de noitongue
-pentru ca avem si altceva de vorbit in afara de fotbal si masinichatterbox
-pentru ca nu trebuie sa facem noi primul pas whew!
-pentru ca nu o sa avem chelie cand o sa imbatranim rolling on the floor
-pentru ca putem sa purtam parul lung fara sa se ia profii de noi :X
-pentru ca nu ne ia nimeni peste picior daca ne aratam sentimentele pe fataday dreaming
-pentru ca e mult mai simplu sa dezbraci un baiat dulce de boxeri decat sa deschizi sutienul unei fete laughing
-pentru ca baietii cad mereu in plasa cand facem pe neajutoratelehee hee
-pentru ca femeile traiesc mai mult decat barbatii devil
-pentru ca o data pe luna avem o scuza sa nu participam la ora de sport tongue
-pentru ca o gramada de songuri de texte sunt declaratii de dragoste pentru fete day dreaming
-pentru ca putem sa mergem de strada tinandune de mana cu cea mai buna prietena fara ca oamenii sa se uite ciudat la noicool
-pentru ca un suras dulce si un fluturat de gene putem deschide fara probleme orice usa din lumea barbatilor big grinbatting eyelashes
-pentru ca datorita fardurilor putem arata in orice zi altfel big hug
-pentru ca nu trebuie sa parem intotdeauna cool
-pentru ca nu se vede imediat cand suntem excitate
-pentru ca putem face 3 chestii deodata: sa vb la tel, teme si sa ne uitam la tv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu`i mai bine sa fii fata. mai bine eram baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-ar place sa fiu baiat, dar totusi imi place sa fiu fata! fetele primesc complimentee de la baieti, in schimb ele nu fac, sunt mai apreciate, si sunt mai sensibile. Lor nu le e rusine daca le e frica de ceva, in schimb baietii par niste lasi daca sunt fricosi :-s... fetele araata mai bine ca baietii blushing sincer. au sani, picoare frumoase, baietii, nu-s chiar asa. da` straight face e bine sa fii si baiat. nu se uita nimnei la fundul tau cand iesi la tabla, nu te chinui sa nasti, nu iti vineee! rolling eyes etc! sad oricum, poate ca e mai bine ca sunt fata xD...
; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*nu trebuie sa facem noi primul pas intr-o relatie;

*o data pe luna suntem scutite de ora de sport;

*putem merge pe strada de mana cu cea mai buna prietena...nu se va uita nimeni ca la 2 ciudate la voi;

*putem purta haine stramte fara ca lumea sa spuna ca suntem gay;

*nu trebuie sa fim destul de cool;

*pentru. ca datorita fardurilor aratam diferit in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptc fetele sunt mai frumoase, logic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dc ziceti voi ca e mai bine sa fii fata. Oare cum e sa ti-o traga cineva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sunt 1 000 000 de motive pentru care e mai bine sa fi fata.

-toata lumea te admira;

-tu dai tonul modei de maine;

-esti iubita

-nimeni nu o sa rada de tine daca o imbratisei pe cea mai buna prietena a ta spre deosebire de baieti...

-si ultima esti sexy si dai nastere unui nou inceput;
ps:eu sunt fata papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la faptul ca numai fetele pot fi abuzate...violate si din astea... poai sa stiti ca daca un baiat da peste un grup da gay pe strada noaptea e cam aceaiasi situatielaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu se simte bine in corpul lui fiinda nu stie cum sa fie fata/baiat... dar incercati sa va ganditi noaptea la chestiile astea si doritiva sa visati ca sunteti fete/baieti...si apreciati dupa aia ce suntetiwinkingsincer si eu mi-am dorit sa fiu fata dar nu tot timpul pentru ca devine plictisitor la fel e si la baieti dar asa e viata bucurativa de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si daca fata e urata? Nu are prieten si nu are cine sa-i plateasca sucul si cine s-o duca acasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele stiu sa se distreze si traiesc viata din plin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci
fetele sunt mai unite intre ele, in schimb baietii au simtul umorului, fetele pot sa obtina ce vor, dar baietii consuma mult mai putini bani, baietilor nu le plac hainele mulate, fetelor le plac, baietii sunt mult mai sanatosi deaorece fac sport, fetele nu transpira atat de mult, baietii nu simt foarte tare mirosul de transpiratie, fetele sunt mai curate(deci aici e cam acelasi lucru), baietii nai voie sa intarzie dar fetele de abia ies la intalnire din cauza tatalui lor, daca stati bine sa va ganditi, exista o contradictie pentru toate advantajele si dejavanajele baietilor si ale fetelor.eu sunt baiat si uneori ma gandesc si eu cum ar fi fost viata mea daca as fi fost fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg e bine si nu e bine sa fii fata, da nu prea cred ca nu se poate intampla nmc daca intarzie l vreo intalnire, ad sa ma explic mi s-a intamplat sa intarzii l o invitatie, pentru asta mi-am pierdut prietenii, si urasc cand imi vine menstruatia, pc tot timpu trebuie sa afle cineva, ca altfel nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand plangi nu rade nimeni de tine:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dastea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai chef de ora de sport poti scapa usor de ea happy
-Domn profesor sunt bolnava!