| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

De ce e mai bine sa fii fata? >big grinoar fetele sa raspunda

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu alessa.
As prefera sa fiu baiat.
Ti-as putea spune mai multe dezavantaje decat avantaje in a fi fata.
Dar... daca e sa luam avantajel eu vad lucrurile cam asa:
-sunt protejate de baieti
-primesc mai multa atentie decat baietii
-primesc mai multe cadouri decat baietii
-primesc mai multi bani de la parinti decat baietii pentru ca o fara are nevoie de mult mai multi bani decat un baiat pentru a se intretine
-cand ies la un suc de multe ori nu platesc nimic pentru ca un baiat gentleman ii va plati sucul si o va si duce cu maina/taxiul acasa
- pot face copilasi...si chestia asta inseamna extrem de mult pentru o femeie
- pot intra in multe locuri fata a fi nevoie sa dea spaga...prin simplul fapt ca zambesc frumos bodyguardului
- fetele au 2 zile in care sunt puse pe prim plan 1 si 8 martie.barbatii nu au... dar isi inventeaza mai nou laughing
- o fata e mai ingrijita decat un baiat(in general)
- o fata poate fi rafatata in mult mai multe feluri decat un barbat (ca de exemplu, o sedinta la spa, o iesire la piscina, un inel frumos)
- femeile pot invoca de obicei legitima aparare avand in vedere ca nu sunt la fel de puternice ca si barbatii
- femeile nu sunt puse in situatii stanjenitoare cum ar fi trezirea omuletului din pantaloni in momentele inoportune

65 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Odata pe luna suntem scutite de ora de sport
2.Pentru ca nu trebuie sa facem noi primul pas.
3. Pt ca putem sa ascultam muzica siropoasa fara sa faca nimeni misto de noi
4.Pentru ca putem merge pe strada de mana cu prietena noastra cea mai buna fara ca oamenii sa se uite stramb la noi.
5. Pt ca avem si altceva de vorbit in afara de fotbal si Formula 1
6. Pt ca e al naibii de placut sa vorbesti ore in sir la telefon barfind cu prietena ta
7.Pt ca e mult mai simplu sa dezbraci un baiat sweet la boxeri decat sa deschizi sutienu unei fete
8.Pt ca multumita fardurilor, putem arata in fiecare zi altfel.
9. Pt ca nu ne ia nimeni peste picior daca ne aratam sentimentele pe fata.
10. 25. Pt ca Dumnezeu ne-a facut dupa barbat ca s-a gandit la o idee mai buna!

| bibicu0552 a răspuns:

Pentru cele care s-au referit la a da nastere unul dintre cele mai bune momente in viata unei femei sunt fericite poate cele care au ajuns acolo si cele care au trecut pe la altar si stiu cum e sa porti rochia alba in cea mai frumoasa zi din viata eu spun ca e mai bine de baieti pot sa profite de fiecare moment si au de unde alege atunci cand fosta i-a dat papucii insa eu sau cel putin fetele care nu au ajuns inca pana la 18 ani? Nici macar nu sunt singura ca voi ajunge pana acolo hello nu mai visati E Romania nu o sa se schimbe asa usor cum credeti Baietii profitati ca nu aveti dc sa va plangeti aratati bine si fara farduri si puteti fi renumiti si fara silicoane

| stilldead a răspuns:

Daca esti gravida vei afla intotdeauna inaintea partenerului si vei stii mai ales ca e al tau.
Poti sa te imbraci in camasa lui si sa mari chiar sexy dar el nu poate sa iti ia hainele tale.
Se spune ca femeile au viata mai lunga decat barbatiihee hee
La intalnire nimeni nu iti spune ca ai intarziat dar vai de baiatul care indrazneste sa intarzie.
Exista nopti in care femeile pot sa intre in club fara vreo invitatiehee hee

| mykydutza01 a răspuns:

Eu as prefera sa fiu baiat...sunt mult mai multe avantaje... dar asta e acum nahstraight facedaca am iesit fatatongue

| therusoaika a răspuns:

Este bine sa fi fata, dar este bine sa fi si baiatwinking.
exista mai multe avantaje la fete decat la bayetyhappy
-fetele au o scza la prof de sport pe fiecare luna.
-fetele sunt alintate
-fetele nu stiu ce este bataia, cutite bagate in gat.etc.(unele)big grinbig grin
-fetele intarzie la intalniri fara a fi certate
-fetele sunt mai iubite dect bayety
in schimb bayety::-
-s iveste de fiecare data cate o problema(de bataye)
-dca ar intarzia la intalnire ar fi vai de capul lui
-nu are nici o scza la ora de sportlaughing
si multe altele... dar e bine sa fi si baiat, pentru ca fetele pot fi violate. zdrentuite. dar bayetyy in schimb NU.straight face
dar cum a vrt Dumnezeu. el ne-a dat viata tuturor si a stiut ce fce.tongue
va pup fetelor... aveti grija de voi :*

| therusoaika a răspuns:

Fataa