| StefaniaM a întrebat:

Deci, sunt un copil copac de 12 ani.Cum aș putea face la acestă vârstă niște bănuti? Fară strângerea alocatiei.Dau Fundaaaaaaaaaaaaaa big grin

Răspuns Câştigător
| robinho17 a răspuns:

Eu iti recomand sa faci comanda de cartele Orange Free Sim (is gratuite). Si dupa ce la primesti, le dai cu 2-3 lei bucata. Eu fac comanda de 10-15 cartele, fa un calcul 15*3 = 45 lei. Imi ajung 1-2 luni ( nu-s risipitor) chiar mai mult. Sper ca te-am ajutatwinking
PS: Eu am 14, iar faza cu cartelele le faceam de pe la 12, 13 ani happy

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Catalyna99 a răspuns:

Poooi incearca sa faci o colaborare cu parintii tai... Facand o treaba casnica[duci gunoiul etc etc etc] sa primesti o suma de bani se strang foarte repede!
Daca iti plac jocurile, poti sa faci un canal de gaming pe youtube aplicand parteneriat primesti bani direct de la youtube de cand a venit in Romania!happy
Fundaaa? Te rooog!puppy dog eyes

| oAaaNaa a răspuns:

Plimba catelul vecinilor, confectioneaza bratari, lanturi etc.
Mai cerele parintilor tai bani de pachet pentru. la scoala, dar nu-ti lua achet.Strangei.Ca nu mori fara mancare la scoalawinking

| BuxyAmstaff a răspuns:

Cel mai bine este sa imparti pliante laughing sau sa te angajezi la o spalatorie auto sau poti face bisnita laughing

| TheTimeKiller a răspuns (pentru robinho17):

Ma intereseaza si pe mine faza cu free sim. De unde le pot lua? Trimite-mi un mesaj privat cu mail-ul tau. Asa putem vorbi mai rapid.

| TheTimeKiller a răspuns:

II ceri lui taicatu bani pentru mancare la scoala si ii spui mamei tale sa-ti faca sandwish happy.

| robinho17 a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Nu-i nimic mare chestie. Intri aici:http://www.orange.ro/free-sim/. Completezi datele tale (Numele. codu' postal, email dar vezi ca la email poti doar 1 cartela pe email, si trebuie confirmat printr-un email. Deci trebuie sa faci mai multe id-uri. Cam atat, cartelele au o saptamana net si 10min, 10sms. Eu le iau pentru net. Cam asta-i tot;) Daca ai vreo nelamurire da-mi PM.

| kbxftw a răspuns (pentru Catalyna99):

Adică după ce că te ţin sub un acoperiş,te cresc, îţi dau de mâncare, te trimit la şcoală, îţi ofer tot ce ai tu nevoie, mai vrei şi bani ca să-i ajuţi? Cum ar fi să vină copilul tău la tine şi să-ţi spună că nu duce gunoiul dacă nu-i dai bani? Ce fiţe de copil râzgâiat.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru robinho17):

Si nu zice nimeni nimic ca comand 10 cartele pe aceeasi adresa? happy

| robinho17 a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Poi, eu stau pe strada principala. Si la fiecare comanda adaug un a* in plus rolling on the floor Pana acu' nu a zis nimeni nick laughing Vezi ca livrarea dureaza o saptamana, o saptamana si ceva.

| TheTimeKiller a răspuns (pentru robinho17):

Daca spune cineva ceva zic ca am comandat eu pentru toata strada laughing ca ei nu au internet laughing

| robinho17 a răspuns (pentru TheTimeKiller):

rolling on the floor. nu te teme nu-ti zice nimeni nickhee hee

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru oAaaNaa):

Vezi să nu plimbe vecina.

| oAaaNaa a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da bine.
Daca taceai filosof ramaneai.

| Crucified a răspuns:

"Deci, sunt un copil copac de 12 ani." Îmi place cum te-ai prezentat.

| ionutz346 a răspuns (pentru robinho17):

Si cu pot da comanda de 10-15 cartele?