| WorkinForThis a întrebat:

Dintre culorile albastru, caprui si verde care este cea mai rar intalnita? (ma refer la culorile ochilor)?

10 răspunsuri:
| M4nu3l a răspuns:

Cel mai rar este culoarea albastra apoi vine verde apoi caprui 9credema ca este adevarat )

| Rozette a răspuns:

Albastru. Albastru s-a dovedit a fi de fapt o culoare "mutant a ochilor, deoarece genele pamantesti nu permit decat capriu si verdewinking. Sper ca ti-am fost de folos!

| acinorev a răspuns:

1. albastri
2.verzi (ca si mine)
3. caprui.

| Ivonaa a răspuns:

De fapt, cei mai rari ochii sunt cei heterocromi [ heterochromia eyes ]. Sunt o explozie de culori. Ceva de acest gen ii am eu. Sunt o combinatie intre verde, albastru si caprui. Sau un ochi de o culoare si celalalt de alta culoare. De diferite modele[ Poti cauta pe google sa vezi ].
Daca ar fi sa facem un top pentru culorile uzuale acesta ar fi :
1. Albastrii
2. Verzi
3. Caprui

| alexia222 a răspuns:

Dupa parerea mea albastru apoi verde iar cel mai intalnit este caprui:*

| WorkinForThis explică (pentru Ivonaa):

Si tipul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres r:22, s:143 cum este este rar?

| Ioana22B a răspuns:

Caprui gasesti la toate colturilelaughing deci nimic deosebit:-. j. apoi verzi si dupa albastriiwinking

| Ivonaa a răspuns (pentru WorkinForThis):

Da este, cam asa ii am eu doar ca la mine am niste liniute cum sunt acele firisoare de la papadia alba si sunt foarte accentuate; D si in jurul pupilei e la fel doar ca putin mai ingrosat. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| WorkinForThis explică (pentru Ivonaa):

Mda happy mersi mult kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, eu am ochii albastrii. ce tare! :* (ochii mei par verzi in lumina, si mai tarelaughing )