| AndreeeexD a întrebat:

Am o problema de prietenie. Vara trecuta s-a mutat la noi in cartier o fata cu care eu cu Bff-ul ne-am imprietenit cu ea. Dupa cateva zile acea prietena a sunat-o pe bff-ul meu cand eram cu ea si a spus ca vine si ea afara doar sa ii spuna cu cine este. Ia spus ca sunt eu si inca o fata. Dupa ce i-a spus asta am auzit-o ca a spus ca sunt enervanta desi nu i-am facut nimic...

Dupa o vreme si-a dat seama ca eu nu o enervez si ne-am impacat.

Vara acesta a inceput sa se comporte frumos cu mine desi de la bff-ul meu am auzit ca ma face pe la spate in toate felurile.
Oare ce sa mai fac? M-am saturat de asta. As vrea sa port o discutie cu ea dar nu stiu cu ce sa incep. Daca ma-ti putea ajuta! Multumesc.

11 răspunsuri:
| Patricia96 a răspuns:

Fară nici o retinere spune-i in fata!
O sa mai cunosti astfel de persoane! Astea sunt niste roti cu 2 fetewinking
Daca n-ai tupeu ii dai un mesaj asa (gen)
:
Am inteles ca ma vorbesti pe la spate? de ce? ce ti-am facut? nu mersi poti inghitii? suge-ma scumpa meawinking
Si nu te mai lega de mine! Fac ce vreau, cand vreau atata timp cat mama imi spune ca am voie! nu e treaba tahappy

Nu fii fraierawinking
Astea nu merita nici o mie de leiwinking
n-au personalitate

| smarandio a răspuns:

Pai spune-i daca sati zica adevarul daca te face pe la spate si daca uti zice zii ca nu mai sunteti prietene!

Răspuns utilizator avertizat
| Andrrreeea a răspuns:

Asemenea persoane nu se schimba, chiar daca spun ca nu vor mai face asa ceva, tot o sa faca.Asa ca... daca nu vrei sa te mai vb pe la spate nu ii mai da motive(incheiati prietenia).

| andreeapop14 a răspuns:

Buna,eu cred ca cel mai bine ar fi sa purtati o discutie sincera, sa o intrebi daca iai gresis cu ceva sau daca ai enervato ca ai auzit de la diverse persoane ca te barfeste si daca poate sa explice de ce, si daca face figuri pursisimplu nu o baga in seama, sau fi distanta. In ziua de azi sunt tot mai multe persoane de genul asta, si eu cunosc asemenea persoane si pot sa spun ca nu sunt putine. Eu sunt o fire mai timida si de obicei stau si inghit, dar de la un momendat, m.am saturat sa.si bata toti joc de mine, si am inceput sa fiu mai intepata si sa apun totul pe fata. Si eu am avut o prietena la fel, care ma barfea si ma santaja. dar acum am devenit prietene foarte bune si ne impartasim una alteia secretele, dar trebuie sa ai grija cui ii spui ca asa am avut o prietena care spunea ca nu spune si din astea si la prima ocazie cand se intalnea cu cineva spunea tot. In ziua de azi nu mai poti avea incredere in nimeni, si am suferit mult cand eram apropiata cu diferite perosnae si acum de abia daca ne mai salutam, Eu zic sa purtati o discutie sincera. Mult noroc si sa ne ti la curent!:X:X:X

| Ekcstsy a răspuns:

Ia-o de gat du-o pe straduta laturalnica si vorbeste cu ea.

| Ekcstsy a răspuns (pentru Patricia96):

rolling on the floor)))))))))) CAt de tare esti... vrei sa pari dura in fata ei dar ii aduci aminte ca esti sub fusta mamei? laughing))))). De ce sa ii ceara cont si sa nu ii spuna clar ce are pe suflet si sa nu se mai intample. Nu ca de ce, dar cum dar nu stiu ce. Expui problema o iei prin surprindere si atat.

| oliviaa29 a răspuns:

happy stiu ce zici. iesiti intr-o zi afara toate si adu aminte de discutie. Discutati toate, asa e mai bine. Nu iti fie frica! Si, in caz ca recunoaste ca te-a barfit si d-astea, mai bine nu mai sta cu ea pentru ca nu merita. Mult succes:*

| Patricia96 a răspuns (pentru Ekcstsy):

Chestia cu Atata timp cat mama spune ca am voie" este ceva gen: N-ai tu treabawinking
era un citathappy
Dar nu totul se rezolva prin violenta

| Ekcstsy a răspuns (pentru Patricia96):

Imi cer scuze daca nu sunt pus la curent cu semnificatia vorbelor din ziua de astazi straight face

| Patricia96 a răspuns (pentru Ekcstsy):

happy