| ღDiissyღ a întrebat:

Hey! Stiu ca mai este cava pana sa vina Craciunul, dar imi puteti spune niste urari de Craciun, scurte poezii? Multumesc!

9 răspunsuri:
| Andreeamirabelle a răspuns:

Dragul Mosului baiat, iti spun clar si raspicat, am primit scrisoarea ta, dar m-am sters la c*r cu ea si ma p*s pe ce-ti doresti... nici in vis n-ai sa primesti... si daca-mi mai scrii vreodata, iti rup m*ia c-o lopata. Nu-l mai cauta pe Mosu ca iti face curu' rosu. Mosu' a plecat din tara, ca e criza financiara.
Semnat: Mos Craciun

| Tatar_Indira_1995 a răspuns:

1.Trăiască România!
Trăiască tot ce-i bun!
Trăiască Moş Crăciun!

Să vie-n fiecare an
Cu sacul plin de bunătăţi
Şi la şcolarii mai sărmani
S-aducă hăinuţe şi cărţi.

Iar cei cuminţi şi-ascultători
Şi din părinţi cu stare,
Sunt mulţumiţi cu prăjituri
Şi-o săniuţă de plimbare.

2.

Moş Craciun cu barba albă,
Care baţi iarna la uşi,
Nu-ţi mai cer ca altădată
Jucărele şi păpuşi;

Ci te-aş ruga să-mi faci ca dar
Un caiet şi un abecedar,
Le voi folosi cu drag
Căci acum sunt şcolar.

3.

Trimite Domnul neaua de Crăciun,
Ca tot ce este rău să-l facă bun,
Ca tot ce-i negru să devină alb,
Ca tot ce-i "rece" sa devină "cald".

Trimite Domnul binecuvântare
Ca slabu-n bine să devină tare,
A fi greşitul căzut în păcat,
Prin Naşterea Divină curăţat.

Trimite Domnul astăzi graţiere
Că nu vrea nici un om a piere,
Trimite Domnul atâta iubire
Precum Îi e dumnezeeasca fire.

Trimite peste buni şi peste răi,
Pe îngeri, precum şi pe sfinţii săi,
Cum a trimis-o şi pe Maica Sa
S-aducă-n lume binele aşa;

Căci toate le face precum vrea!

4.

Vine iar ca să se nască
Pentru noi Pruncul Iisus!
Cât de mare bucurie
Pentru oameni a adus!

Nu-i mai mare fericire
Nici în cer, nici pe pământ
Decât să îl ai pe Domnul
În suflet şi-n al tău gând.

El ne este Ziditorul,
El pe lume ne-a adus
Şi ca nimeni ne iubeste
Numai El, Domnul Iisus.

O, de ar simţi aceasta
Şi cel puţin credincios
Să ne bucurăm cu toţii
La Praznicul lui Hristos.

5.

Cad fulgi bogaţi din cer
În seara asta sfântă
Iar îngerii ne-ncântă
Cu vesel "leru-i ler".

Căci s-a născut Iisus
În seara de Crăciun.
Un Sfânt Copil şi bun,
În ieslea cea de sus.

Iar Maica Lui, Maria,
Mereu Îl legăna
Şi-n braţe Îl purta,
Căci El este Mesia.

Funda? :*

| Andreeamirabelle a răspuns:

Scuze,nu m-am putut abtine, e prea tare, pe asta am primit-o eu anul trecut de la cinevalaughing No offence, e de amuzament doar:*

| EdyMihay a răspuns:

Http://mesaje.sentimente.ro/craciun Sper sa te ajute...;)

| ღDiissyღ explică (pentru Andreeamirabelle):

E foarte tare... daca mai stii poti sa'mi spui ca sunt dragute laughing

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru ღDiissyღ):

D-astea nu mai stiulaughing Dar iti trimit cateva foarte dragute:*

| Andreeamirabelle a răspuns:

E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara; prin zapada Mosul zboara? Ni se trage de la vin...

Catelus cu parul cret, s-aveti Geep-ul in cotet si o vila cu piscina, pe Madona ca vecina, o lopata pentru bani, La Anu' si La Multi Ani! SARBATORI FERICITE!

Sa ai un Craciun Fericit si sa traiesti in Sarbatoare, sa-ti miroasa a brad in casa si a bani in buzunare!

Scoala s-a terminat si ne cam plictisim acum, noroc ca avem telefonane si ne dam mesaje de Craciun.

| PetruMutascu a răspuns:

Ma adresez pe aceasta cale membriilor familiei, prieteniilor si cunoscutilor! Va informez ca sunt dispus(a) ca incepand de azi sa primesc cadouri pentru a evita aglomeratia din ultimul moment! Accept bani numerar sau cecuri, bijuterii, parfumuri fine, haine de marca, autoturisme si chiar apartamente. Craciun Fericit!

Sarbători Fericite si un brad cât mai frumos. Mos Craciun sa vina cu’n Ferrari şi sa plece pe jos!

Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!
http://mesaje-de-craciun-si-revelon.blogspot.com