| Smilee001 a întrebat:

Hey TPU!Nu stiu ce sa ma mai fac,uneori am senzatia ca nimeni nu ma intelege.Sa va spun.Pentru inceput,maicamea mi-a ascuns castile,nu pot rezista fara ele,dupa,daca imi aranjez si eu par,imi spune "vezi ca ti-a iesit cararea,prinde-ti parul in coada!Of.si daca ii cer sa fac baie de 2 ori pe saptamana,ca na,se ingrasa,spre exemplu,joi,parul parca e.lins de caine.Si nu ma lasa sa fac baie,ca zice ca iar se ingrasa,si ca consumam apa degeaba,of!adevarul e ca sunt o persoana mai inchisa in mine.Nu stiu ce sa mai fac.Cum as putea sa o conving sa ma lase sa fiu eu?Mai demult i-am zis "care e problema ta ca eu imi las parul pe spate?" si dupa s-a plans la taicamiu ca am tupeu,ea nu e maicamea adevarata.Heeelp!

8 răspunsuri:
| Behem a răspuns:

Intelegio asa e o mama mereu grijulie incercand sa faca bine si daca te va enerva mereu tongue...asa am patit si eu si alti!happy

| meastylin a răspuns:

E cam dificil in mare parte, arata-i ca nu esti un copil si ca esti in stare sa faci cum crezi ca e bine happy

| Tynnna a răspuns:

Wow...maica-ta pare acel gen de mama care s-a casatorit cu tatal tau fara a avea nicio intentie sa iti fie si tie mama cu adevarat. Poti sa vorbesti cu tatal tau, doar voi 2, sa ii explici ca ai si tu anumite nevoi, desi nu cred ca vei avea mare succes pentru ca in cazul asta o mama ar fi mai indicata si nu stiu cat de mult inteleg barbatii nevoia noastra de a ne spala parul mai des decat o data pe saptamana. Totusi, incearca, sau pune o matusa mai dezghetata la minte (daca ai, sau vreo verisoara mai mare) sa vorbeasca cu mama ta. daca nu merge, cumpara-ti o pereche de casti si tine-le ascunse, pe care sa le porti cand pleci de acasa. Si fa-ti baie pur si simplu. nu inteleg de ce trebuie sa ceri voie. stau parintii langa tine in baie? Joi iti faci si la cap, il usuci bine cu prosopul si il prinzi in coada sa nu se vada. Sau iti faci la o prietena si le spui k ti-ai facut baie la ea sa nu le consumi lor apa. poate se va simti maica-ta prost si va realiza ce idei "comuniste" are. Si inca ceva. Fii tu! pur si simplu.

| mgtow a răspuns:

Treaba cu baia exagereaza, daca e iarna se intelege ca pe frigurile alea nu transpiri ca sa mirosi dar vara macar de 3 ori pe saptamana chiar daca stati la etajul 4 luativa un boiler ca sa nu consumati apa rece pana vine cea calda.

| CooSsMmiNn a răspuns:

Cand ea te supara cu ceva plangete si tu la tatal tau big grin

| soul2soull a răspuns:

In primul rand femeile/fetele au nevoie sa faca baie de mai multe ori pe saptamana sau macar un dus daca nu baie

Daca maicata asta nu stie spune-i sa sa mai uite draq pe net.

Singura rezolvare ar fi sa iti pui punctul tau de vedere in limita bunului simt sau sa vorbesti cu taicatu cand sunteti singuri, dar sa ai o dovada ca ai dreptate inregistreaz-o cu telefonul fara sa stie cand iti face zile fripte si du-te cu dovada la taicatu asa se rezolva toate cu dovezi sper sa-ti fie de ajutor

| Smilee001 explică (pentru soul2soull):

Da pai dupa Revelion ne-am certat rau tare,m-o facut in toate felurile, iar taicameo nu era acasa, bineinteles.El nu mai are ce sa creada.Si cica s-ar fi zis ca o pus o camera de filmat de aia micuta si o bagat-o pe undeva in camera la mine... daca e doar o minciuna.nu stiu ce sa mai zic.

| soul2soull a răspuns (pentru Smilee001):

Din cate vad eu vrea sa te termine psihic ori sa o iei razna ori sa fugi de acasa.

NU fa asa ceva arata-i ca esti mai tare ca ea si vezi-ti de treaba ta ia si inregistreaz-o ca sa ai dovezi si de abia atunci te duci cu dovada la taicatu cat despre camera de filmat e fix caca te minte