| kky a întrebat:

Hey TPU)spuneti-mi va rog ce sa fac in timpul liber)ma plictisesc de mor.Dar numi spune-ti sa ies cu prietenii in oras-pentru ca nu-i am, toti mau uitat dar in fine mai departe..numi ziceti sa citesc-nu-mi place,nu-mi ziceti sa desenez-tot nu-mi place,nu-mi ziceti sa incep sa invat o limba noua-sunt obsedata deja invat engleza,rusa,spaniola etc...)si in final nu-mi ziceti sa ma joc cu pisica sau ciinele -as vrea sa ma joc dar nu sunt cu mine)ziceti-mi ceva creativ imi place sa fac papioane,sa ma machiez,sa ma imbrac intro rochie eleganta sa-mi fac coafura si sa arat modabig grin,imi place sa imi fac poze,sa cant, sa dansez, si sa stau la calculator-dar toate acestea mau plictisit de minune le fac aproape in fiecare zi.Va rog mult ajutati-maa.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un tur al magazinelor-chiar daca nu cumperi nimic,fa-ti un cont pe facebook,'impacheteaza-te ' in hartie igenica si apoi fa-ti poze amuzante laughing,canta karaoke,incearca sa pregatesti ceva de mancare inventat de tine,creaza-ti haine din materiale pe care nu le mai utilizezi-de ex un tricou uzat poate deveni o rochie daca esti priceputa daca nu mai incerci,in plus nu trebuie sa-ti iasa perfect,cauta-ti prieteni in diferse locuri si situatii,fa farse la telefon cu nr privat(Nu politie,SALVARE SAU POMPIERI CA RISTI AMENDA)si nici cine ti-ar putea recunoaste glasul,poti lua un ziar si sa iei nr de la mica publicitate,inventeaza un sport nou sau practic unul care-ti place,cauta glume pe net, fa-ti un caiet cu oracole, horoscop, etc, mergi la patinoar daca ai unde sau la sanius daca mai ai zapada laughing.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-ți spun să înveți o limbă străină, ci să înveți limba română!
Dacă te-ai plictisit de ceea ce ai făcut până acum, te asigur că gramatica va fi o disciplină nouă (pentru tine!), iar "noul", ne-ai dat de înțeles că nu te plictisește.
Vei face cunoștință, nu cu chipul tău angelic... din oglindă, ci cu regulile de scriere corectă.
Prietenii te-au îndepărtat, tocmai fiindcă nu ai preocupările lor. Tu te-ai plafonat, ai rămas la un anumit nivel de cunoștințe, iar interesul de a evolua îți este total străin.
Schimbă-te și listează-ți alte priorități, mult mai benefice în viață.
Și-apoi, gândește-te, cum te-ai simți dacă ai avea... atât frumusețe, cât și inteligență?! happy
PS. Să nu mă înjuri! tongue

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Fă fitness, yoga sau pilates.
Sau, uite:
http://www.youtube.com/user/SeaLemonDIY
http://www.youtube.com/user/AlejandraStyles?feature=watch
Numai bine!(:

| kky explică (pentru anonim_4396):

Haa mea placut faza cu('impacheteaza-te ' in hartie igenica si apoi fa-ti poze amuzante laughing)haine am incercat sa-mi creez dar nu se primeste, sa fac farse la telefon sora mea nu-mi da voie., as merge la patinoar nu am cu cinesad
Oricum mersii!

| kky explică (pentru floresdemayo):

Mersii:3
PS.pentru ce sa te injur? Ca mi-ai dat un sfat bun?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru kky):

Poti incerca sa faci un filmulet interesant sau amuzant ca sa te distrezi, despre orice nu conteaza! Pt moment te poti uita la unul de pe youtube-preferatul meu este Omu paiangan.Sigur o sa razi! laughing

| Cameliapantiru a răspuns:

Spui ca esti pasionata de moda(cum sunt si eu, de altfel). Uite, in perioada aceasta a anului sunt reduceri la haine/pantofi/posete/accesorii. Fa un tur al magazinelor din orasul tau si observa ultimele tendinte vestimentare, eventual, daca iti permite bugetul, fa-ti si unele achizitii. garantat vei petrece o dupa-amiaza placuta si relaxanta! O alta idee ar fi sa vizionezi un film bun, din genul care iti place tie(comedie, romantic, horror etc). O zi faina!

| XxvalivalentinaXx a răspuns:

Pai poti sa iti faci o salata de fructe sau in fine de ce vrei tu, sa faci un puzzle daca ai, sa stai pe TPU, cauta pe youtube aerobic dance si incearca sa imiti ce fac ei acolo.Nustiu nu mai imi vin idei dar sper ca te-am ajutat macar putin :*