| Virgillius a întrebat:

Stiti cumva un piano bar/pub in Craiova? Sau mai multe, sa ma duc la toate rolling on the floor Vreau sa ies cu o prietena si cu ocazia asta sa ma laud ( ca orice barbat) cu aptitudinile mele, printre care si cantatul la pian. Merci anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OOOOO DA! Asta da aptitudine de barbat care cauta "sa se laude"...

barbatii care canta la pian sunt sensibili si au alta viziune asupra lumii, daca tu vrei sa te lauzi probabil tu si pianul a ti ajuns sa va intalniti printr o conjunctura ciudata, in niciun caz personalitatea ta nu se potriveste cu pianul tongue sau cantatul, poate de manele!

daca vrei sa o impresionezi canta i o piesa, nu costa mult la un studio local tongue 100/200 de lei

| Virgillius explică (pentru anonim_4396):

De fapt am experienta in domeniul asta de vreo 8 ani, dintre care 6 am facut muzica populara rolling on the floor Nu le am cu manelele, desi prefer sa nu judec o melodie dupa gen ci dupa compozitie si efort. Da, ascult anumite manele, vechi, "originale pe sistem" cum s-ar spune, dar in general piese confundate adesea cu lautareasca veche. Seamana, dar nu rasar; p Asa ca pot sa iti cant si Canonurile lui Pachelbel sau Sonatele lui Beethoven sau daca vrei ceva mai actual si din alt gen, balade de la Queen, Aerosmith s-a.m.d. dar si Constantine Constantine, sarbe, hore si alte nebunii. Am crescut cu orga si acordeonul dar am evoluat la pian. Si la ce buget de elev saracit de soarta am eu rolling on the floor Nu prea as avea cum sa scot piese la studiouri. Ma ajuti cu ce rugai comunitatea sau comentezi aiurea, e treaba ta, dar nu judeca un om fara sa il vezi. Sall, shafu'.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, daca vrei sa impresionezi o fata, nu o duci la pub/crasma sau bar, o duci la un resturant scump si bun, s afie ceva de 4-5 stele.

| Virgillius explică (pentru Violleta2022):

Nume caut. Nume. Opinii am destule, dar totusi multumesc frumos. Orice loc unde se poate bea/manca/intra si canta la pian in acelasi timp.