| Kramerwalt a întrebat:

Imi poate da si mie cineva probleme de logica?

Răspuns Câştigător
| dianaaaaax a răspuns:

1.Pe o strada pustie ( nici un om, nici o masina )este un caine flamand. Langa el se afla mancare si apa buna de baut. De ce moare cainele?
2. Un om este gasit mort in desert.In spate avea un rucsac.De ce a murit?
3. Cinci oameni mergeau spre biserică, şi începu să plouă. Cei patru care fugiră se udară, cel care stătu pe loc rămase uscat. De ce nu s-a udat acela?
4. Un baietel statea la etajul 10 al unui bloc impreuna cu parintii sai. De fiecare data cand pleca la scoala, lua liftul pana la parter. Cand se intorcea insa, lua liftul pana la etajul 5, dupa care urca pe scari pana la nivelul 10. De ce nu folosea liftul pentru a ajunge la etajul 10?
5. Un camion care trecea printr-un tunel s-a blocat datorita inaltimii sale. Au venit specialisti la fata locului si au decis ca singura posibilitate ca acest camion sa fie eliberat este sa sparga zidul care il inconjura. Totusi, era o metoda mult mai simpla, care a fost oferita de un baietel de 8 ani.Care este aceasta metoda?
6.Doctorii iti arata o cada plina cu apa, o cana si o galeata tu ce alegi sa golesti cada?
7.Este o seara placuta de toamna. Afara se face deja intuneric. John isi pune o cagula pe fata, ia un sac si pleaca de acasa...
Dupa o ora se intoarce cu sacul plin, isi scoate cagula de pe fata si se culca.
Este important de precizat ca nu a facut nimic ilegal.
Unde a fost John?
8. Un cowboy ajunge intr-un oras din Wild West intr-o zi calduroasa din anul 1878, intr-o zi, pe Vineri sa fi fost. Sta doar 3 zile si pleaca tot pe Vineri. E posibil?
9. O pisica alba se urca in pom. Cum se da jos?
10. Ce are Brad Pitt prea scurt, Schwartzenegger prea lung, Madona nu are iar Papa nu-l prea foloseste?
11.Cum se zice: pene de vulpe in palarie sau pe palarie?
12. Tatal cu fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare, iar fiul este dus de urgenta la spital, pe masa de operatie chirurgul spune: Nu pot sa il operez, deoarece este fiul meu. Cine este chirurgul?"
13. Un important diplomat a fost gasit mort intr-o zi de duminica la ora 10, in propria casa.
Sotia sa suna imediat la Politie.
Politia a interogat pe toata lumea din casa si a adunat urmatoarele alibiuri:
- sotia dormea
- bucatarul pregatea micul dejun
- gradinarul culegea niste legume
- menajera era plecata la posta sa ridice corespondenta
- omul de serviciu curata WC-ul
Cine este criminalul?
1.sotia 2. bucatarul 3.gradinarul 4.menajera 5.omul de serviciu

7 răspunsuri:
| Azrael a răspuns:

Un curcan.de casa pune un picior intr-o tara si altul in alta tara. Unde cade oul? Rasp : Curcanul face oua? Numai Curca. Funda PLZ?

| backback a răspuns:

Intr-un acvariu sunt 10 pesti se ineaca 3.Cati pesti mai sunt? Raspuns:10 (pestii nu se ineaca in apa)

pe un gard sunt 7 porumbei.Impusti unul.Cati mai raman? Raspuns:niciunul pentru ca vor zbura de pe gard

| Kramerwalt explică (pentru backback):

Astea-s probleme mah?

| dianaaaaax a răspuns:

Vrei şi răspunsurile? ^w^ `love struck

| Kramerwalt explică (pentru dianaaaaax):

Nu
le aflu singur!

| dianaaaaax a răspuns (pentru Kramerwalt):

Ok tongue

| dianaaaaax a răspuns:

Fundă?straight face