| ruxandra_7524 a întrebat:

Mai toti adolescentii vad ca pun intrebari numai despre sex. oare numi la asta le sta gandul?

47 răspunsuri:
| tukhey23 a răspuns:

Ben zona:soory, dar nici indieni nu stiu ce populatie are romaniahappy

| tukhey23 a răspuns:

Pupimik:mie imi place arta, mai mult cea ne inteleseasa.Stii ma intreb ce muzica asculti? Banuiesc ca muzica de dincolo... doar nu romaneasca?happy

| tukhey23 a răspuns:

Ben zona:pai sunt romanii, care nu stiu ca in Romania, masoneria de ex. are ff multi adepti.Si app multi nu stiu ce e aia masonerie happy

| dyanna a răspuns:

Hei, aici te contrazicwinking. nu TOTI adolescentii pun intrebari legate de sex, si nu ne sta gandul chiar tuturor la asta.

| baba a răspuns:

Nu, voi sunteţi limitaţi că nu-i vedeţi şi pe ceilalţi. Nu-i vedeţi, suntem peste tot. În metrou, citind cărţi. La concerte, la evenimente. Mulţi dintre noi suntem voluntari, organizăm acţiuni umanitare chiar. Nu ne vedeţi, căci atunci când avem o problemă încercăm s-o rezolvăm mai discret. Atunci când citim Cioran şi picăm în depresie ne e ruşine cu asta, atât de ruşine încât nu postăm pe net "Am 17 ani şi cred că sunt depresivă. Ce să fac să mă înveselesc?"
Suntem şi cei care înţeleg că unele probleme sunt prea complexe cât să fie sortate în ALBĂ sau NEAGRĂ.

| N538961518 a răspuns:

Fiecare cat il duce capu.

| christian a răspuns:

In primul rand, invata sa scrii corect gramatical.In al doilea rand, te-am raportat din nou Ralucai pentru ca ai facut-o vaca pe "dulce". Sa-ti fie rusine!

| stefybx a răspuns:

Nu sigur ca nu dar asta este o prioritate la aceasta varsta si e foarte bine ca se intereseaza de acest lucru pentru a fi mai bine informati si in cunostinta de cauza in ceea ce decid sa faca. Asa ca nu-i condamna ca e un lucru firesc si multumitor ca sunt interesati de ceea ce ii preocupa.

| guralivul a răspuns:

Cititzii raspunsurile ruxandrei la intrebari si o sa va dati seama de ce a pus aceasta intrebare.

| guralivul a răspuns:

@pupimik, ai cam dat-o in bara. leonardo nu s-a ocupat numai de arta sau desen cum ii zici u.mai documenteaza-te!

| ruxandra_7524 explică:

19ani de ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai ?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am nevoie..inca happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca mai toti adolescentii se gandesc la sex este foarte adevarat, dar daca studiem un pic copiii din ziua de azi alaturi cu societatea ne dam seama ca este ceva firesc, deoarece cunosc elevi multi carora le plac fetele din gimnaziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este vb ca le sta saw nu gandul numai la asta insa fiecare adolescent pune intrebarile la care nu are raspuns si mazoritatea vor sa se informeze despre sex... deaorece majoritatea mamicilor evita discutiile leagate de sex deoarece nu realifeaza ca fii/fiicele lor au crescut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ne gandim bine este normal ca la adolescenti sa le stea mintea la sex, deoarece corpul lor se transforma si e normal sa-si doreask sa qnoask aceasta experienta ca sa stie cum sa actioneze practic si sunt putini adolescenti care rezista acestei tentatii uriase si aceeia sunt in general cei care urmeaza seminarul sau calugaria, etc doar aia sunt retrasi in aceste priviinte restul nup.si eu zic ca sunt cel mai in masura sa spun aceste lucruri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vorbesti