| Mmooaarro a întrebat:

Mi-am facut un nou id de messenger si cand l-am facut m-a pus sa scriu la Name - First name si Last name ...eu vreau sa scriu decat 1 nume nu 2 si am scris jumatate din cuvant in prima si jumatate in a 2-a dar cand am bagat un prieten in lista mi-a zis ca intre cuvinte e un spatiu si mi-a zis sa ma bag in lista, si sa dau click dreapta pe mine apoi sa dau la contact details si sa-mi scriu orice nume vreau acolo ca le apare si celorlalti dar nu le apare! stiti ce pot face ca sa imi schimb numele si sa le apara si celorlalti? de exemplu : Nicu nu Dumitrache Nicu. vreau decat 1 Nume nu 2 (nu ma cheama nicu a fost doar un exemplu) dau funda celui care imi spune happy

Astept raspunsuri, multumesc

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Si acum apasa tastele -> Ctrl+Shift+C (toate odata) ti se va deschide o fereastra de unde selectezi pe rand prietenii si apoi le trimiti noul nickname, de fapt se trimite automat cand dai click pe Finish. Ei trebuie sa dea Save.

12 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1.schimbati numele
2.da-le ignor
3.da-le add din nouhappy

| Ella3133 a răspuns:

Deci tu vrei sa nu scrii nimic in casua a 2`a?
pai dai click pe ea si apesi bara space, sa vezi ca o sa meargawinking

| steffyboy a răspuns:

Da-mi mesaj cu id tau.

| CrissuCristina a răspuns:

Pai...trebuie sa iti schimbi numele, daca te ai in lista dai la detalii contact si o sa iti apara numele si il modifici sa apara asa cum vrei tu.Si sigur o sa le apara si celor din lista ta la fel.

neluL
| neluL a răspuns:

Dupa ce ai schimbat numele in Yahoo ai si salvat modificarea? Tu te vezi cu numele modificat?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| maryanshmen a răspuns:

Poi dai acolo la contact details si scrii numele pe care il vrei doar in prima casuta, si dupa o sa le apara la toti din lista ta sa dea accept pentru a le aprea numele asta nou. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Mmooaarro explică (pentru neluL):

Da, normal ca am dat save, si da! imi apare orice nume imi pun dar imi apare doar mie! nu si celorlalti. Am observat ca unii de la mine din lista imi dadeau o chestie pe care o salvam. cum ar veni ei isi schimbau numele si imi dadeau mie ceva, eu dadeam save si imi aparea noul lui nume, cum a vrut sa il puna...HELP!

| Mmooaarro explică (pentru CrissuCristina):

Am facut chestia asta fetito nu intelegi? am schimbat numele dar imi apare doar mie nu si celorlalti

| CrissuCristina a răspuns (pentru Mmooaarro):

Bai...nu ma lua cu"fetito"...eu am incercat sa te ajut, daca nu te ajuta raspunsul meu nu mai comenta!

| Mmooaarro explică (pentru CrissuCristina):

Daca aveai pic de creier iti dadeai seama ce am intrebat

| Mmooaarro explică (pentru neluL):

Mersi frumos :*:*:*

neluL
| neluL a răspuns (pentru Mmooaarro):

Cu placere! bye, bye wave