| Daraban_Gaby_1975 a întrebat:

Neata TPU! Spuneti-mi si mie un caine, care sa fie: ascultator, amuzant si sa nu fie asa lenes? Ce rasa imi recomandati? Funda pentru cel mai bun caine, unul ascultator si amuzant si muncitor ( sa nu va ganditi ca o sa-l pun sa munceasca big grin ), si chiar si cu un dresaj bun, deci cum am zis, FUNDA!

9 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Chow-Chow,e foarte amuzant si ascultator.Eu il pun in fata televizorului si poate sta ore intregi uitandu-se la desene animate.E adorabil cand o face!
Este o rasa foarte curata si careia ii place curatenia asa ca tot timpul are grija sa-si pastreze curat mediul in care traieste, nu vei avea batai de cap cu curatenia.E foarte usor de dresat si asculta de stapan.
In plus e unicul exemplar cu limba mov.Se imprieteneste foarte usor cu oamenii, copiii in special.
Deci, sper sa-ti placa. Funda?

| Anonim0100 a răspuns:

Buna, ce cauti acolo este barbat nu caine, glumesc poti lua Huksy sau ciobanesc german.

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Gabriela

Daca vrei un caine dur, iti recomand un Pitbul, e foarte atent cu omul, chiar daca unii spun ca te omoara in casa. Poti alege si un bichon, jucaus, amuzant si rasfatat.

| comsacodrut a răspuns:

Ciobanesc german, ciobanesc romanesc, bichon, buldoh, chiuaua

| coztel5437 a răspuns:

Haski

| SDana a răspuns:

Eu iti recomand un labrador, uite si o mica descriere: Prietenos, tandru si plin de viata, Labrador Retriever-ul a devenit unul din cei mai populari caini din Statele Unite. Pe plan istoric, aceasta rasa "sportiva" de talie mare a fost utilizata pentru vanarea si recuperarea pasarilor si, abia recent, acest caine a devenit cunoscut ca si caine de companie. Retriever-ul este extrem de aperciat datorita naturii sale sufletiste, accesibilitatii de a fi dresat si inteligentei.Labrador Retriever-ul a fost clasata a cea mai buna rasa a anului 2005, potrivit American Kennel Club.

| Anticarul a răspuns:

Boxer-ul este tot ce ai descris tu mai sus, ba chiar mai mult, crede-ma, eu am un boxer de 12 ani si mai loial, destept, jucaus, afectuos ca rasa asta nu am vazut. Ciobanescul e prea mare si lasa par, husky este incapatanat si naparleste de vreo 3 ori pe an. Daca vrei un ciuaua ori un bichon, nu o sa gasesti ce ai descris tu mai sus in vreunul din ei. Documenteaza-te despre rasa boxer sa te convingi.

| panciu2000 a răspuns:

Maidanezul e cate putin din fiecare.

| MemoryOnSmells a răspuns:

Akita Inu