| TotEuMa a întrebat:

Recent am Urmarit un documentar despre illuminati. Ce parere aveti despre asta thinking eu nu cred in asa ceva, adica nu cred ca persoane precum cei de la Bon Jovi sau Queen ar fi facut un pact cu diavolul straight face.

7 răspunsuri:
| Kramerwalt a răspuns:

Bon Jovi este baptist nici eu nu cred sa fi facut ceva de genul!

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Ie o lume nebune, se intampla zilnic lucruri pe care nici nu ni le putem imagina asa ca totul ie posibillaughing!

| ThePoet a răspuns:

laughing Formatiile pe care le-ai enumerat sigur n-au nici o treaba cu masonii sau illuminati. Te-ai uitat poate la un documentar gresit. E clar ca aceste persoane exista, dar nu au chiar puterea si principiile pe care se zice ca le-ar avea. Daca vrei un exemplu concret de formatie care este masonica pe fata si sustine ordinul Illuminati cauta pe internet Angels and Airwaves. O sa vezi acolo in o multime de videoclipuri semnele masonice: triunghiul cu ochi in mijloc, compasul, litera G etc. Este inclusiv pe chitarile sau imbracamintea lor. Iarasi se mai vorbeste de Led Zeppelin sau Eagles ca ar fi avut ceva legatura cu illuminati si si-au dedicat cele mai multe melodii diavolului, dar dupa parerea mea sunt informatii eronate. Illuminati n-au chiar treaba cu diavolul, au treaba cu condusul lumii. Personal ma doare in 14 de ei...

| TotEuMa explică (pentru ThePoet):

Am dat doar 2 exemple care ma uimisera cel mai tare, dar mai erau si altele precum Rihanna, Madonna, Lady Gaga, 2 pac, Eminem, Katty Perry, Jay-z. Pot sa o tin tot asa pana maine ca era o lista mai mare ca mine rolling on the floor))

| ThePoet a răspuns (pentru TotEuMa):

Fain.
Sa zicem ca Lady Gaga se numara printre marii psihopati iluminati cu siguranta. Sau Jay-z. La astia s-a demonstrat... oricum cui ii pasa? Lumea tot vorbeste si vorbeste... ei isi vad de treaba si cica planuiesc sa preia controlul asupra planetei. laughing Si chiar sunt multi din cate se vede, si exact oamenii aia influenti is in lojele masonice. Inca o curiozitate: un mason de la noi din Romania - Virgil Iantu. laughing

| geo90geo90 a răspuns:

Cred ca Illuminati exista, vor sa conduca lumea si sa ne spele creierele prin felurite metode. Sunt formatii care au legatura cu Illuminati, dar nu doar din genul rock. Cat despre pact... sufletul e al tau. Si numai al tau. Tu raspunzi de el si tot tu decizi ce vrei sa faci cu el.

| el3m3nt91 a răspuns:

Http://www.24monden.net/......toate.html gasesti mai multe aici