| XMASTEROX a întrebat:

Cum pot joca jocuri cu grafici mari pe un calculator cam slab?

3 răspunsuri:
| silviu30 a răspuns:

Nu prea ai cum. Spune mi ce procesor, placa video, ram, etc. si o sa-ti spun ce jocuri o sa poti jucahappy

| TheBlueWolf a răspuns:

Imi faceam rondul de noapte prin jungla virtuala TPU cand mi-a sarit un ochi ceva oribil. Pe langa o greseala care poate fi pusa pe seama neatentiei (joca) am avut un soc la contactul vizual cu "GRAFICI". In primul rand, inteligentule se scrie grafica.In al 2-learand intrebarea ta este absolut ilogica si e clar ca nu a nici o cunostinta in domeniu. Depinde de fiecare joc in parte. Poti sa dai setrile mai jos, poti rula in Compatibility Mode sau cu niste cunostinte in programare iti castigi si a 3-a posibilitate de a sapa putin pana in inima programului. Desi asta nu prea functioneaza in mod normal. De asemenea te poti asigura ca diverse elemente care iti strica experienta de joc sunt inchise/sterse. Spatiul pe disc de asemenea este esential si poti castiga un plus de fps cu chiar 10%. Cauta pe google nu aici.Si cauta solutii pentru jocul in sine nu la general.

| 0rlando a răspuns (pentru TheBlueWolf):

^Traducere:
Nu poți.
Ia-ți altu'