| ktalyn178 a întrebat:

Care sunt calificativele la BAC la proba de evaluare a competentelor lingvistice intr-o limba de circulatie internationala? Si ce semnifica acestea (echivalentul in note)?

Răspuns Câştigător
| Claudiw a răspuns:

A1 - utilizator începător
A2 - utilizator nivel mediu
B1 - utilizator avansat
B2 - utilizator experimentat

4 răspunsuri:
| aiana23 a răspuns:

Ce se intampla cu un elev care a luat 0 la una dintre competente? a promovat aceasta proba sau nu? ajutati-ma va rog cu un raspuns

| NicklausMikaelson a răspuns:

Sunt clasa a 8-a si am dat si eu testul ala si mi s-a dat calificativ B1! Sunt avansat! Desteptul de minelaughing

| Goidescu_Gabi_1924 a răspuns (pentru NicklausMikaelson):

Da, ai promovat, indiferent de calificativ. Trebuie doar sa fii prezent, si nu ai de ce sa-ti faci griji laughing

| Ioana_Diana_1999_ObuQ a răspuns (pentru aiana23):

Nu ai cum sa iei 0 la competente. Acestea se evaluează cu ajutorul calificativelor (A1, A2, B1, B2). A1 fiind cel mai mic punctaj. Chiar dacă iei la toate A1, ești trecut oricum. Examenele de competenta nu se iau prea mult în considerare.