| M1XTaP3 a întrebat:

Salut ce componente trebuie sa am la pc pentru a juca gta 4?
Uitati ce am eu stiu sunt cam slabe dar...sad

-Windows XP Professional 32-bit SP3
-Intel Core 2 Duo E4600 @ 2. 40GHz
Conroe 65nm Technology
-ASUSTeK Computer INC. P5VD2-VM SE (CPU 1)
-Philips 190SW (1280x960@60Hz)
256MB NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS (ASUStek Computer Inc)
-320GB Western Digital WDC WD800JD-75MSA3 (SATA)
-3. 00GB Single-Channel DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15)

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

In afara de placa video care este o antichitate, celelalte componente ( procesorul, memoria ram ) sunt acceptabile pentru GTA 4. Intr-un buget de 260 lei, iti recomand urmatoarea placa video : http://www.pcgarage.ro/......-bit-bulk/ este capabila sa duca gta 4 pe verry high, si nu numai si jocuri nou aparute.

Bft!

5 răspunsuri:
| assassins123321 a răspuns:

Procesorul este bunicel, fiind un dual core va rula decent jocul, incearca o placa video de cel putin 1 gb, recomandat ceva de la Nvidia, si iti trebuiesc rami pe aceeasi frecventa(mhz) incearca 2 placute a cate 2 gb fiecare(adica 4 in total) pe o frecventa de cel putin 800 mhz

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Jipa95):

Hai sa fim seriosi, very high la jocurile next gen? n-o sa le duca nici pe medium

| Jipa95 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

M-am referit doar la gta 4 la alea next gen low-medium

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Jipa95):

Poate un low 30fps pe watchdogs si bf4winking