| Andrei1903 a întrebat:

Salut! Ce diferența este intre imperiul Habsburgic și cel Austro-Ungar?

4 răspunsuri:
| DontActLikeMe a răspuns:

Imperiul Habsburgic era o structură unitară și centralizată, în timp ce Imperiul Austro-Ungar era o monarhie duală.

| Koba12345 a răspuns:

Imperiul Habsburgic era 1 monarhie in epoca de glorie intinzandu-se pe teritorii vaste inclusiv teritorii precum Spania, America, Olanda si desigur Austria de unde origina etc. Iar imperiul Austro-Ungar a fost rezultatul unui compromis pentru a supravietui, devenind monarhie duala

| Delllla a răspuns:

Nu se fac teme pe TPU!

| Andrei1903 explică (pentru Delllla):

Nu trebuia să dai acest răspuns stupid! Nu te-a băgat nimeni în seamă