| y0oAndr3y a întrebat:

am o problema ( asa o numesc eu ) sunt un baiat am doar 12 ani. dar ma abat niste ganduri eu le numesc urate.
nu stiu ce sa fac am ganduri precum tata face acccident. s'au mama la fel tot felul de prosti crying cand intr-u in casa k e cineva rau etc. cum pot scapa de aceste ganduri crying va rog mult. si nu vr sa afle parinti despre ele k nu cred ca ma iau in cosiderare si am spus o data preotului si mi-a raspuns k doar eu stiu. eu habar nu am de cesad cine imi poate raspunde

Răspuns Câştigător
| TemptationLove a răspuns:

Eu zic sa consulti un psiholog cred ca este cea mai buna cale, si sa nu mi-o iei in nume de rau daca mergi la psiholog nu inseamna ca esti nebun.Succes sper ca ti-am fost de ajutor cred ca orice altceva ti-as spune ar fi nefolositor.Cel mai indicat ar fi sa mergi la un specialist.

6 răspunsuri:
| Juliet10 a răspuns:

E normal sa iti faci griji. eu sunt la fel.

| y0oAndr3y explică (pentru TemptationLove):

Da man dar. fara parinti nu pot mergesad si cine crezi ca m-ar crede...alta solutie nu iecrying?

| y0oAndr3y explică (pentru TemptationLove):

Da ma dar nu pot merge fara parinti. si ei nu ma cred cine stie ce o sa creada k e din cauza la pc.s'au cine stie cecrying

| OnlyTheScript a răspuns:

Eu zic s ate mai duci o data la preot si sa il rogi sa iti ofere mai mult ajutorul decat data trecuta. In aceste cazuri preotul este cel care te poate ajuta.

| xClementine a răspuns:

Cum a spus si cineva de mai jos, cel mai indicat ar fi sa consulti un psiholog care sa discute cu tine despre probleme astea si sa-ti ofere o explicatie clara asupra lucrurilor la care te gandesti si care te framanta. Apeleaza la psihologul de la tine de la scoala, astfel nu va trebui sa te duci cu parintii tai. Sa nu-ti fie rusine! Fiecare dintre noi a ajuns sau va ajunge aici. Ne confruntam de multe ori cu probleme pe care nu le putem rezolva singuri si e nevoie de un specialist. Iti urez numai bine si ai grija!

| y0oAndr3y explică:

Multumesc tuturor happy