| Alpha11 a întrebat:

Am si eu un set de intrebari happy
1 Cat ma costa un domeniu si un host web?
2 Care sunt cele mai bune oferte si de ce? (link)
3 Si cum trebuie sa fac plata? Adica imi vine prin factura la internet?
Dau funda celui mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde vreis a fie hostul si ce fel de domeniu vrei.

un domeniu.ro e intre 40-60E
un domeniu.com/.net/. info intre 20-40E

un hosting poate pleca de la 5E pe luna pana la 100E, totul conteaza de carcateristicile serverului

3. normal ca nu, nicio plata online nu are cum sa vina pe factura de la internet. platesti cu cardul / paypal / transfer bancar

4 răspunsuri:
| silviubacky a răspuns:

Uite aici afli cam tot ce trebuie sa stii http://silviubacky.com/prima-casa/

| Alpha11 explică (pentru suntserios):

Multumesc de lamurire. Dar mai am o intrebare :) Imi trebuie domeniu daca am un blog pe blogge?
Acesta e blogul http://m-retete-culinare.blogspot.ro/

| Alpha11 explică (pentru silviubacky):

Multumesc happy

| silviubacky a răspuns (pentru Alpha11):

Nu are legatura.