| The4Ever a întrebat:

Poti continua studiile in Japonia, mai exact sa faci facultatea in Japonia? Este diferita facultatea de aici cu cea din Japonia, este mai de viitor cea din Japonia fata de aici? Intreb deoarece vreau sa fac studiile aici si am posibilitate sa ma mut acolo.
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| ChrisNOW a răspuns:

Eu zic ca da.Dar mai greu cu limba.

| The4Ever explică (pentru ChrisNOW):

Nu se pune problema ca invat limba, imi place foarte mult limba si am si avantaj ca e mama mea acolo si vrea sa fac facultatea acolo.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Te sfătuiesc să termini studiile de orice fel aici, iar dacă neapărat vrei să mergi acolo, acolo să mergi pentru a-ți găsii de lucru.
Am încredere că nu ne vei face țara de râs, cel puțin sper.

| Lothar a răspuns:

Japoneza e cea mai frumoasa limba, cea mai frumoasa istorie so..ganbatte kudasai.
E complicat sa scrii caracterele alea, dar daca poti fa-o
Facultatile din Romania nu sunt de viitor, iar mama ta s-ar bucura sa fii langa ea

| The4Ever explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Esti ca profesoara mea cand am dat examenul in clasa a IX-a "nu e vorba ca luati nota mica, e vorba ca faceti scoala de ras" laughing.

| The4Ever explică (pentru Lothar):

Nu sunt chiar atat de grele, imi amintesc cand ma duceam in vizita, iar mama mea ma invata sa fac literele. Nu sunt grele, un japonez crede ca alfabetul nostru este greu de exemplu, cu toate ca ei folosesc si alfabetul romaji.

Multumesc pentru parere. Mai astept niste raspunsuri, iar dupa voi alege raspunsul castigator.