| ksuper31 a întrebat:

Vreau sa cunosc mai multe despre ascensiunea spiritului.You know, atunci cand sufletul paraseste corpul si calatoreste unde vrea.Si nu e vorba de moartea clinica,ci de stapanirea chackrelor,am impresia.Oricum,vreau sa aflu mai multe despre tot ce tine de acest domeniu.
Daca aveti asemenea intamplari chiar va rog sa mi le povestiti aici sau in privat. Vreau sa cunosc oameni care au avut astfel de intamplari cat si oameni care sunt dornici sa afle mai multe, precum mine.
Multumesc mult pentru atentie si bineinteles : funda si vot.

7 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Se numeste decorporalizare sau vis lucid.

Se intampla atunci cand stai nemiscat cel putin 15 minute si iti invingi reactiile normale ale corpului (mancarimi, frica, etc)

Secretul este sa pacalesti subconstientul cum ca (virgula) constientul a adormit.E nevoie de antrenament pe sistemul trial&error.

Cat despre chackre stiu ca sunt 7. Poti medita asupra unei mai mult dar nu poti sarii peste cele precedente.Pentru deblocarea chackrelor e nevoie de eliberarea si directionarea qi-ului care se afla undeva in abdomenul inferior.

Orice sunet cu frecvente inalte te poate ajuta in eliberarea qi-ului.Stimuleaza hipotalumusul, iar hipotalumusul la randul sau stimuleaza glanda pineala (al 3-lea ochi).

| ksuper31 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Multumesc mult! De curiozitate, tu de unde cunosti aceste lucruri?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ksuper31):

Daca iti spun, va trebui sa te omor happy

| ksuper31 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Serios,atunci inseamna ca probabil cunosti un maestru.Suna cam RPG totul. laughing

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ksuper31):

Eu doar ti-am raspuns la intrebare si ti-am oferit toate informatiile care mi se permite sa le ofer! Si da, este RPG, nu doar suna happy Incearca si ai sa vezi.

| ksuper31 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Multumesc din nou.O seara buna!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru ksuper31):

Cu multa placere, micule Ucenic! happy