| ionutza2001 a întrebat:

SALUT TPU vreau si eu jocuri pe hartie in afara de spanzuratoare, fazn, x si 0 estea cunoscute sa nu fie asa de cunoscute dar sa fie moase va rog please:*

Răspuns Câştigător
| đɾεαmεɾ a răspuns:

TOMANAP(tari, orase, munti, ape, nume, animale, plante). Alegi o litera, si scrii tari, orase, etc. care incep cu ea.-Da e un joc numit Slanina se joaca in 2. Fiecare player sa zicem trebuie sa scrie pe foaie numerele de la 1 la 10 apoi cel care va incepe va scre un numar mai jos de unde a scris nemerele un numar de la 1-10 iar celalalt va trebui sa il ghiceasca iar daca nu il va ghici cel care a scris numarul il va incercui si daca la ghicit il va taia. Iar cel care nu ghiceste numarul se va pune la numarul respectiv (cel scris) o liniuta in coloana scrisa de la 1-10. Iar castigator va fi cel care are la toate numerele 3 lini.-Poti incerca Cine? Ce face? Unde? De ce? Jocul se joaca in felul urmator : Minim 3 jucatori, fiecare are o foaie cu cele 4 coloane asezate in ordine. Apoi trebuie ca jucatorii sa completeze prima coloana, sa o acopere apoi sa o dea prin rotatie celuilalt jucator si tot asa pana sunt gata toate cele 4 rubrici,iar la sfarsit fiecare citeste propozitia rezultata. ATENTIE! Trebuie sa scrieti asa... de ex : Cine? - ori un jucator dintre voi,ori un animal ori ceva amuzant. Ce face? - mananca,se joaca,fumeaza etc. Unde? -afara,la bunica, in casa, la mare, in boscheti etc. De ce? - asa, pentru ca e bolnav, pentru ca are purici, pentru ca e foame etc. Incercati ca fiecare raspuns sa fie cat mai amuzant! -Sper sa iti placa!

2 răspunsuri:
| ionutza2001 explică:

Mersi mult:*

| ionutza2001 explică (pentru đɾεαmεɾ):

Multumesc mult:*