| Laura1074 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce este IMVU.Am facut cercetari si majoritateta oamenilor spun ca e ceva vulgar, care indruma gresit viata copiilor.Sunt de acord cu acest lucru.Prietena mea are imvu si trebuie sa-i zic si ei asta.Este adevarat? Este imvu atat de vulgar? Doresc va mai intreb daca, contul se sterge automat cand stergi si programul imvu din calculator. Dati raspunsul repede!

7 răspunsuri:
| MariPunk a răspuns:

Eu mi-am facut cont pe IMVU dar a doua zi l-am sters pentru ca mi s-a parut o porcarie plictisitoare...

| Consumptive a răspuns:

Daca stergi programul, contul tot ramane, pentru a sterge un cont trebuie sa ii stii username-u si parola contului, daca nu ma insel, mai apoi trimite si pe mail o atentionare si in cazul in care altcineva sterge contul si posesorul nu este de acord, il poate primi inapoi in termen de cateva zile.
Nu stiu cat de "vulgar" este imvu...depinde daca te referi la accesul in camere si animatii +18(pentru care iti trebuie ap-acces pass, cum ar venii, o dovada ca ai peste 18 ani, desi multi au ap si nu au 18 ani, mdeah) sau "vulgar" in sensul ca pe pulse(un fel de chat) apar mai nou toti idiotii ce se dau drept "vedete"(gen Draguseanca, Columbeanca, etc.) si injura sau fac "show" sau simpli useri care doresc sa faca..."panarama".

| VivaRoZ a răspuns (pentru Consumptive):

Ce fac daca mi.am sters din greseala contul imvu?

| Consumptive a răspuns (pentru VivaRoZ):

Ai sa primesti un mail cu subiectul "IMVU Alert: Your account has been deleted", in care te anunta ca acel cont a fost sters s.a.m.d. Apoi ajungi la partea unde se mentioneaza cazul in care nu ai autorizat stergerea acelui cont plus linkul care duce catre o pagina in care iti poti recupera contul respectiv.
Bafta! happy

| VivaRoZ a răspuns (pentru Consumptive):

Da dar pe id.ul de am contul nu primesc mailuri si nu stiu de cecrying Te rog..ajuta.macrying

| Consumptive a răspuns (pentru VivaRoZ):

Pai asta ar cam fi singura metoda pe care o stiu eu...scuze. sad

| Laura1074 explică (pentru VivaRoZ):

Tu chiar iti doresti atat de mult sa ai cont pe IMVU? Eu de mult incerc sa imi sterg contul dar nu reusesc! Ma rog, e parerea mea! Apropo, nici eu nu mai primesc de mult mailuri de la Imvu!