| daniela281 a întrebat:

Scrieti niste titluri pentru esee. Ceva interesant ca sa ai ce scrie. Funda pentru cele mei reusite titluri.

Răspuns Câştigător
| Aalexander a răspuns:

Clasicile intrebari filozofice : Cine sunt?; Ce vreau sa fiu?; Ce e viata, iubirea, ura?; Cum am aparut?; Care e legatura intre Dumnezeu si Univers?; De ce existam? etc.
Sau poti sa ti dai cu parerea despre : Foc, Natura, Apa, Durere, Relatii etc.
Ori intamplari din viata : Prima iubire, despartirea de mama, Singuratate, Prima zi de scoala, Nebunie etc.
Sau poti intra mai mult in psihologie ori alt domeniu la care te pricepi si ti place : Zbaterea sufletului, Intre constiient si inconstient, Al 3-lea ochi, Limita corpului omenesc, Dumnezeu - enigma sau minciuna?, etc.
Sau dialoguri : Natura si omul, Lumea animalelor, Jucariile copilariei mele, Ingerul meu pazitor, ( un dialog cu sinele, doar ca ti trebuie psihologie aici ) etc.
Sau sf. : Omul invizibil dintre noi, Ura/dragostea ca si forta supranaturale, Cealalte lume, Suntem singuri in Univers? etc.
Sper sa ti placa si daca vrei sa mi arati si mie eseul dupa ce l termini big grin

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vicutaaa a răspuns:

Mama-cuvint magic
Copilarie, dulce papadie

| Buresbista123 a răspuns:

Comportamentul speciei umane-http://www.youtube.com/watch?v=0guEKMVYmZ8

| daniela281 explică (pentru bogdanintelegatorul):

Pai ce tu crezi ca nu invat, sau ce? Eseele vreau sa le scriu in timp liber, ca sa nu ma plictisesc. Un mic sfat: Inainte de a face concluzii pripite gandeste-te de 10 ori.