| little0apple a întrebat:

Stie cineva de ce sunt mai multe melodii Unforgiven de Metallica? Gen Unforgiven I Unforgiven II.

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Pai nu-s mai multe, ca-s numai 1 si 2. Sunt doua cantece diferite avand acelasi nume, ambele fiind facute de Metalica. De ce pentru al doilea cantec nu au gasit un alt nume, nu ti-as putea spune. Probabil ca erau prea high ca sa-si mai bata capul.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metallica a făcut The Unforgiven pentru albumul din 1991. Văzând că le-a mers bine, au venit şi cu un The Unforgiven II care, normal, le-a ridicat vânzările. A doua piesă este pe albumul ReLoad. Şi, pentru că doreau să mai vândă un album, au făcut şi The Unforgiven III, care se află pe albumul Death Magnetic. Cam totul e legat de marketing. Piesa aia, ca nume, încă vinde happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GeosBIOS):

De fapt, sunt trei, dar sunt sigur că data viitoare o să te informezi înainte de a da un răspuns greşit. Motivele i le-am expus deja celui care a întrebat, deci poţi să le citeşti. E vorba de marketing, de bani.

| MoonLight a răspuns:

E un joc de cuvinte aici. in a2a melodie Unforgiven II se poate traduce si ca Unforgiven too daca asculti bine versurile.

| GeosBIOS a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte adevarat, dupa cautari ulterioare m-am convins ca exista si un unforgiven 3. Nu mai ascult metalica de vreo 7 ani de zile si chiar nu mi-as fi inchipuit ca au ajuns atat de lipsiti de imaginatie incat sa mai scoata inca un cantec tot cu numele de unforgiven. Nu pot sa spun decat ca-i foarte penibil, pentru o formatie care a insemnat ceva pentru lumea rock-ului. Muzica nu-i acelasi lucru cu serialele TV, sa o dai in episoade.

Au fost atat de mari, ca sa sfarseasca atat de mici. Ma intreb daca noile schimbari in legislatia internetului le va creste vanzarile, ca asa se plangeau acu' ceva timp in urma ca din cauza pirateriei o duc ei rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GeosBIOS):

Lasă, că apare şi 4, nu ştiu de ce, dar pariez pe asta. Piesele nu sunt rele, dar să vinzi mereu acelaşi nume, devine plictisitor. Şi da, Metallica a cam terminat benzina happy

| Rock4567 a răspuns:

Este simplu nu trebuie sa aiba legatura e vorba de marketing.