| monica_4690 a întrebat:

Stiti cumva un nume de fata care sa inspire gratie, eleganta si sa sune placut? Sau un nume care va place foarte multhappy

44 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Imi place foarte mult numele surorii mele : LELIA

inca unele exemple:
Agnes: pura, blanda, fragilitatea, tandretea. Agnesele sunt (sau ar trebui sa fie) femei fragile, dragute, timide si care se sacrifica.
Aimee: draga, gratioasa, blanda, placuta, buna, stiind sa pastreze iubirea, simple, intelepte, modeste, consacrate unei lungi fericiri si unei batraneti linistite.
Alice: imblanzitoarea. Se potriveste femeilor inalte, mari, sculpturale dar si celor mici, agreabile, mandre. Domina prin farmecul lor.
Ana/Anca: de la "channah", nume evreiesc care inseamna "gratia favorita". Femei miloase, cu spirit sanatos, sincere, curajoase, sotii bune, mame bune, caritabile.
Cristina: de la "christiana", nume latin ce inseamna "urmasul lui Christos".
Diane: de la "diviana", nume latin pentru "zeita".
Eva: conform Vechiului Testament, Eva a fost prima femeie de pe pamant.
Mirabela: de la "mirabilis", cuvant latinesc insemnand miraculos.
Oana: de la "channah", nume evreiesc care inseamna "gratia favorita"
Sofia: nume de origine greceasca ce inseamna "intelepciune".
Sorina: nume cu origini romanesti ce simbolizeaza stralucire si buna dispozitie, derivat din cuvantul "soare".
Victoria: nume roman care in latina semnifica "invingator".
oricum orice nume ai alege ar trebui sa adaugi si unul de sfant!

cami
| cami a răspuns:

Nume care sa inspire gratie.thinking
dalia, eliezabeth...imi storsai creierii laughing.chiar nu`mi mai dau seama ce nume ar fi care sa inspire gratie. poate vanessa...sau marie claire

mlm
| mlm a răspuns:

Gratiela, Miruna, Analisa.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Imi plac: Simina, Aida, Veronica, Melania, Lidia. Dar tu, la ce nume te-ai gandit?

| DenissaDeea a răspuns:

Cateva nume.Alexia,Alina,Cristina,Deea,Miruna,Maia,Daria,Celestina

leonardk
| leonardk a răspuns:

Teodora, Ana, Alexandra. Si Monica este un nume frumos!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Teodora, Ana, Alexandra. Si Monica este un nume frumos!

| lia a răspuns:

Lucia mi se pare un nume potrivit pentru o fata vesela, sociabila; Ingrid si Alberta imi plac pentru ca au o rezonanta puternica happy Sper sa iti fie de foloswinking

| cotzobel a răspuns:

Melania, Adela, Stefania, Emma, Valentina, Luiza sau Genna

carla
| carla a răspuns:

Carla, Amanda, Maria happy

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Adelina, Eliza, Marina happy

| Marii a răspuns:

Mari happy

| remus a răspuns:

DAFINA... LAURA mie imi plac foarte mult...

| simpluEu. a răspuns:

Arianna sau Bianca

| pisika a răspuns:

Numele Aurora imi place mult

| vololo a răspuns:

CRISTIANA

| eeeeeeeeee a răspuns:

Delia, diana

| Elena0210 a răspuns:

Mie imi place foarte mult numele Daria, Delia si Simona.

Răspuns utilizator avertizat
| yael a răspuns:

Daca as avea o fata i-as spune lior ayelet si daca as avea un baiat i-as spune yosef (yoshi) - mordechaiwinking

| mirunik a răspuns:

Adela imi place ffff mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crina, Lacramioara, in general numele de flori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Alexia.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carmen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...bernadette,...lorett,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...cred ca Raluca sau Beatrice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirabela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yael-inseamna gratie, eleganta, finete, delicatete, gazela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yael-inseamna gratie,eleganta ,finete,delicatete,gazela