| Соlorful a întrebat:

Voua ce vi se pare cel mai important: Dragostea, Sanatatea sau Banii?
Au vreun rost una fara cealalta?thinking

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ideal ar fi toate trei, fiecare cu "rostul" ei!---totusi, consider ca daca dispui de sanatate pe celalalte doua ti le poti "rostui" cumva!

52 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand conteaza sa am unde munci, de acolo ma tin pe picioare apoi vine sanatatea. Dragostea nu are importanta in viata mea.

| AvalohAlyn a răspuns:

Dragostea si sanatatea sunt cele mai importante elemente, lucruri din viata aceastra.E adevarat ca fara bani nu se poate trai dar nu sunt cei mai importanti fiindca sunt materiali, trecatori etc. Fara dragoste si sanatate omul nu mai este om.Asta cred eu.
Au rost cele doua fara bani.Moralitatea valoreaza mai mult.

| yumeee a răspuns:

Sănătatea.
căci fără sănătate, degeaba le ai pe celelalte, nu te poţi bucura cu adevărat de ele.
o zic din perspectiva mea, de om nesănătos. laughing

| ahlrh a răspuns:

Dacă n-am dragoste n-am sănătate sentimentală.
Dacă n-am bani mă simt liber.
Să-i ai ca să știi de cehappy
[De ce?
Că suntem în România și mereu ești pândit când ai bani, la fel și turma de prieteni ti-o faci în timpul posesiei banilor]
Deci răspunsul meu este:
Mie mii se pare importantă dragostea.
(Deșii la ora actuală Sănătatea dar mai mereu dragostea)

| Ciprian a răspuns:

Da, are un rost. Desi multi ar spune ca dragostea e cea mai importanta, eu tin sa-i contrazic. Eu cred ca mai importanta este sanatatea, deoarece daca esti sanatos le poti avea pe toate. Degeaba ai parte de dragoste daca nu esti sanatos. Iar banii nu aduc fericirea. Poti trai bine si fara bani.

| IIIx333III a răspuns:

Daca ai bani ai detoate.
Ai dragoste, numai ca s-ar putea in cele mai multe cazuri sa fie dragoste numai pentru bani.
Ai si sanatate, pentru ca exista transplanturi si mai multe.

| LoL a răspuns:

Pai daca nu ai dragoste te imbonavesti si ai nevoie de bani ca sa te vindeci si daca nu ai nici bani-->DEAD

| AddaXD a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea toate sunt importante, depinde si de punctul de vedere al fiecaruia. In viata daca nu ai sanatate te simti rau si nu te poti bucura de tot ce iti ofera viata. Daca nu ai bani nu ai ce sa mananci, cu ce sa te imbraci, etc si nici aici nu este totul ''roz'' ca sa zic asa. Dar si dragostea este importanta, adica daca nu iubesti in general ar exista doar ura si rautate. Deci... Dupa mine, toate sunt importante. Pa!

| educatie2021 a răspuns:

Dragostea tine d foame - deci nu ai nev d bani dar ca rezultat sanatatea are d suferit
Cu banii nu poti cumpara fericirea(dragostea) si nici sanatatea
Iar fara sanatate degeaba ai banii, dragostea fiind singuru lucru care te mai poate alina.

fara bani poti trai(greu dar se poate, trebuie doar sa ai curaj), fara dragoste pentru mine nu existi iar fara sanatate e nasol. Deci nu prea pot exista una fara celelalte-cu mici exceptii

| Șosețică a răspuns:

Hmm...pentru mine toate din cele enumerate sunt importante...dar sincer una fara cealalta nu prea au rost tongue.capul meu spune ca banii sunt intr'un fel importanti si in altul nu sunt chiar atat happy
Tu ce parere ai?

| nevermindpeople a răspuns:

Nu prea au. In zilele de astazi, fara bani nu ai sanatate, fara sanatate nu ai dragoste si fara dragoste nu ai bani. [ok, ultima nu se pune la toti. :]]]

| KoreaJapan a răspuns:

Nu. doar nu te hranesti cu dragoste. Doar esti fericit cand esti handicapat sau tusesti sange sau altceva. Doar nu tii banii numai pentru tine... Multi spun ca dragostea e mai imp decat banii, insa nu poti traii fara ele doua

| Dragotta a răspuns:

Niciuna fiindca daca nu ai una din ele nu poti trai

| MrSpooky a răspuns:

Cele mai imoprtante sunt dragostea si sanatatea
pararea mea

| MoonLight a răspuns:

Pai stii.banii nu sunt asa de importanti dar: Fara sanatate nu ai dragoste, fara bani nu ai sanatate, fara dragoste nu ai sanatate(asta pare ciudat, dar sa stiti ca si asta conteaza. poti fi deprimat o gramada de timp din cauza"amorului"). Deci cam toate sunt importante in ziua de azi chiar daca se spune ca BANII nu sunt importanti.:p

| Nicole a răspuns:

Buna.
Sanatatea deoarece, daca ai sanatate poti sa faci si bani si sa-ti gasesti a doaua jumatate.
Iar fara sanatate nimic nu faci.
Numai bine.
Pa, pa.

| zooooza a răspuns:

DRAGOSTEA ESTE CEA MAI IMPORTANTA!
Daca nu esti iubit, de la atata suferinta, te poti imbolnavi.Iar banii atata timp cat esti iubit banii nu mai au valuare!

| minnieee a răspuns:

Sanatatea si dragostea sunt mult mai importante decat banii.

| AmandytaErhan a răspuns:

BANII ca daca ai bani te poti trata la un medic bun si toate fetele (baietii) se lipesc de tine

| Ionutz1998 a răspuns:

Dragostea:-p

| timiHash a răspuns:

1. Dragostea degeaba ai sanatate sau bani daca nu iubesti si nu esti iubit ( parearea mea )

| XxMALVIxX a răspuns:

Nu au nici un rost una fara cealalta. Toate trei sunt importante. mai putin banii. daca esti sanatos si intr-o relatie in care partenerul/partenera sa te ajute poti face bani.deci :

1.Sanatatea
2.Dragostea
3.Banii

Bafta!:*:X

| Lorenna a răspuns:

Pai... daca ai bani poti avea grija de sanatate
si te poti indragosti doar daca esti sanatos
eu nu cred ca daca ai fi super bolnavlaughing ti-ar mai veni sa iubesti pe cineva ...sa fim seriosiwinking

| SomethingNew a răspuns:

Dragostea si Sanatatea, evident.

| Deiia a răspuns:

Eu zic ca tate 3 sunt importante dar Sanatatea este decisa de tine celelalte le poti dobandii

| pinkflower a răspuns:

Cea mai importanta e sanatatea. Cu ea poti traii fara celelalte de exemplu fara bani poti traii ca tot mai faci tu cate un leu iar fara dragoste normal ca poti dar celelalte fara sanantate nu poti trai de exemplu daca ai bani si tu esti handicapat sau eu mai stiu ce nu are rost sa traesti in viata. Deci sanatatea e cea mai importanta!

| stefanutza27 a răspuns:

Este adevarat ca nu au niciun rost una fara cealalta, dar se poate trai daca ai numai una dintre ele. ex. Daca ai bani poti sa te tratezi de boala, daca ai sanatate poti sa iubesti daca ti se va da ocazia si sa faci bani, daca ai dragoste mori impacat ca ai iubit.

| Foca a răspuns:

Poi are Draga mea deoarece Cu sanatatea le poti face si pe cele lantewinking nu numa bani sunt importati (daca esti sanatosi ii faci ) si dragostea( o poti incepe oricand daca ai sanatate) happy Sper ca team lamurit. funditabatting eyelashes

| MarinaMrn a răspuns:

Sanatatea