| MestecGuma a întrebat:

Vreau si eu mai multe diminutive de la cuvantul : Domnisoara
funda

Răspuns Câştigător
| Numero1 a răspuns:

Domnita,domnisorica.

8 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Domnisorica

| BaDrihanna a răspuns:

Domnisorica,

| MetalForever a răspuns:

Domnisoara e un diminutiv(de la doamna xD).

| Hyperion31 a răspuns:

Diminutive sau derivate? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MetalForever):

Gresit. "Domnisoara" defineste femeia tinara necasatorita.

| MetalForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda...esti tare destept.Eu vorbesc logicoh go on.Nu esti amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MetalForever):

Lipseste un "i". Unde este logica? Daca esti asa destept (tu m-ai provocat) stii sa folosesti acest "goagal" si sa gasesti ceva ce se numeste DEX. Este Dictionarul explicativ al limbii romane iar acolo poti gasi explicatii si pentru doamna si pentru domnisoara. Distreaza-te!

| MetalForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ma ce sa-ti fac.Le stii, bravo.Nu te da mare.Am inteles.Nu te-am provocat.