| veronica3513 a întrebat:

Vreau si eu un program de editat poze din care pot schimba peisajul din urma unui obiect. funda pentru cel mai bunbig grin

10 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Photoshop ar fi cel mai bun, dar poti folosi si Gimp. Photoshop este cu bani, dar il poti descarca trial, iar Gimp este gratuit.

Răspuns utilizator avertizat
| veronica3513 explică:

Da dati-mi si vreun site

| 404namenotfound a răspuns (pentru veronica3513):

Cauta pe google, programul se gaseste usor si gratuit.

| 404namenotfound a răspuns:

Photoshop. Decupezi obiectul, apoi il pui pe ce fundal doresti. Urmareste tutoriale daca nu stii sa il folosesti.

| Piersii a răspuns:

Poti schimba peisajul cu aproape orice program. Nu trebuie sa instalezi nimic; ai deja edit paint big grin. Dai click pe punctele acelea din bara cu unelte, selecteaza obiectul/obiectele care vrei sa ramana, adauga o fotografie (peisajul) si muta obiectele unde vrei... Sper ca te-am ajutat! Succes!

| mdzz96 a răspuns:

Te referi sa schimbi background'u, da se poate cu ajutorul Adobe PhotoShop. Vei putea schimba doar daca tai obiectul si il lipesti pe un background sau daca ai poza facuta intr-un studio si anume poza "facuta pe croma", atunci vei putea foarte usor sa adaugi un background. Succes la editat te sfatuiesc sa urmezi niste tutoriale pentru PS. FUNDA?

| Hurrem a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva...dar este un program foarte frumos numit http://pixlr.com/ si intra la al doilea (efficient);) sper sa iti fie de ajutor.

| Irina170 a răspuns:

Incearca http://pizap.com/ sper sa-ti placa

| Jurj_Marina_1990 a răspuns:

Ai putea sa folosesti PhotoShop!