| sorinamariasorinamariasorinamariasorinamaria a întrebat:

Buna cum pot sa raspund la intrebarile altora de pe TPU?

Răspuns Câştigător
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Daca dai mai jos pe ecran vei vedea categorii,daca nu iti apar dai unde este semnul + si vor aparea, alegi categoria la care vrei sa raspunzi si daca vezi vreo intrebare la care vrei sa raspunzi sau sti sa raspunzi, dai pe scrisul intrebarii si iti va aparea deasupra intrebarea si daca dai mai jos iti arata poza de profil si langa este un chenar alb, dai clic pe el si scrii raspunsul apoi dai clic pe raspunde, care este in dreapta sub chenarul alb, si acolo alegi daca vrei sa o publici sau sa o editezi

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dai click pe intrebare si scrii in acea caseta raspunsul tau.De ce este asa de greu?

NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#04

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"04. Cum raspund la o intrebare pe TPU?
Pentru a raspunde unei intrebari puse de un alt membru al TPU este suficient sa dai click pe butonul portocaliu "Raspunde!" din dreptul intrebarii respective. In cazul in care intrebarea respectiva inca nu a primit niciun raspuns, butonul va afisa textul "Raspunde primul!", pe fundal rosu. Daca nu esti logat, ti se va cere sa te loghezi sau sa optezi pentru crearea unui cont pe TPU.ro, iar raspunsul tau va fi atribuit acelui cont. Dupa aceasta, formuleaza raspunsul si da click pe "Raspunde". " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#04

Toate cele bune.

| sorinamariasorinamariasorinamariasorinamaria explică (pentru darrio2007):

Da dar unde gasesc intrebarile ca sa raspund la asta ma refeream?

| GabiiHaș a răspuns:

Dedesubtul fiecarei intrebari este un careu portocaliu in care scrie "Raspunsul tau aici...". Acolo iti scrii raspunsul, apoi dai click pe Raspunde/ Doresc sa-l public.

| darrio2007 a răspuns (pentru sorinamariasorinamariasorinamariasorinamaria):

Chiar nu se vad? Dupa ce iti bagi id si parola, pe jumatatea dreapta a paginii sunt intrebari.Sau tu intri pe alt site?

| vega358 a răspuns:

DACA INTRI PE O INTREBARE UNDEVA VA SCRIE RASPUNSUL TAU AICI. dai acolo si scrii apoi dai raspunde. asa se face happy