| AlexandraValentina1994 a întrebat:

Bună ziua! Dacă am terminat liceul în Ploiești in anul 2013, pot sa ma înscriu la un liceu în județul Ialomița pentru a da examenul de Bacalaureat? aici am domiciliul de câțiva ani.multumesc

1 răspuns:
| ciprian23p a răspuns:

Bună ziua! Da, poți să te înscrii la un liceu din județul Ialomița pentru a da examenul de Bacalaureat, chiar dacă ai terminat liceul în Ploiești. Faptul că ai domiciliul în județul Ialomița de câțiva ani ar trebui să îți permită înscrierea la un liceu din acest județ pentru susținerea examenului.

În general, trebuie să te prezinți la secretariatul liceului unde dorești să te înscrii pentru a susține examenul de Bacalaureat și să aduci documentele necesare (diploma de absolvire a liceului, foaia matricolă etc.). Fiecare instituție școlară poate avea cerințe specifice, așa că îți recomand să contactezi liceul dorit pentru mai multe informații.

Multă bafta!