| PorcușorulDeGuineeaV a întrebat:

Cate raspunsuri fac punctajul de 6085 de puncte?

Răspuns Câştigător
| Apocaliptic a răspuns:

122 de raspunsuri rapide(adica pe primul loc);
153 pe locul 2;
203 pe locul 3;
305 pe locul 4;
si 609 pe restul locurilor.

53 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Nu toate raspunsurile sunt punctate la fel. Si mai sunt si voturile...si raspunsurile castigatoare.
Cred ca numarul minim ar putea fi undeva in jur de 30-40 presupunand ca ai raspuns si primul la majoritatea intrebarilor si ca ai fost si funditat.
Iar maximul ajunge pe la 120 si ceva.
Arunca o privire si aici...si vezi ce faci tu cu aritmetica mai departe.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Multumesc

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Răspunsurile le găsești lă răspunsurile mele, din chenarul portocaliu stânga.
Sau la profilul tău.
Aaa, nu depinde câte funde și răspunsuri ai.
Dacă vrei neapărat calculeazăți-le,
50-per/răspuns
100-per/funde
O zi bună!

| MihneaIsBack a răspuns:

Salut!
Contează dacă ai răspuns primul sau ultimul la o întrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Cu placere, dragule, dar vezi ca ai premiat un raspuns eronat, chiar aberant! 609 raspunsuri pe TPU pentru 6085 puncte...e o fabulatie de zile mari, tinand cont ca un raspuns are minim 50p pe acest site! Ti-am spus ca depinde de raspunsuri. Nu se poate face decat un calcul teoretic prin niste presupuneri/estimari, dar din pacate nu stam bine nici cu asta, iar ca sa iei fiecare raspuns in parte si sa-l analizezi e o chestie ce dureaza! Ar fi o impertinenta din partea mea daca te intreb pentru ce-ti trebuie aceasta informatie?

P.S. 121 e numarul maxim de raspunsuri. Cum naiba a ajuns la 609... mi-e frica sa intreb!

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

LostWorld,SecretP a scris cu 609

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Asa, si?

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Acu vad ca pare eronat, si acum vad ca vorbeai de el...m-am grabit si am citit ca vorbeai de mine

| alexs99 a răspuns:

Depinde daca ai raspuns printre primii la o intrebare sau ai obtinut funda.Inseamna in jur de 100 de raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ți toate răspunsurile la rând și calculează.
Crezi că merită efortul?

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

E greu, mai bine astept pana maine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Așa zic și eu.

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa stii de ce nu sunt in top, am dat un raspuns irelevelant(asa a spus Cristina) si din cauza asta pana in 1 Mai nu mai sunt pus in top, mie mi se pare corect, tie cum ti se pare?

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Imi place poza ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Vezi că ai un mesaj privat de la mine.
Mersi. Cică e senzuală, a zis cineva laughing.

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Am citit mesajul, ai si replica, intrebare:Tu cum ai facut rost de numele profilului meu ca am vazut ca mi-ai raspun la majoritatea intrebarilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Nu, am stat pe categoria asta.
La ce te referi? Am dat click pe numele tău și ți-am trimis mesaj de la profil...

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Ma refeream la intrebari, dupa prima ai dat pe profilul meu si te-ai uitat la cele cu Totul despre TPU asa este?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Nu, pur și simplu am dat click pe categorie și ai apărut întâmplător pe acolo. Coincidență. big grin
Nu mai fac chestii de genul decât foarte rar. Nu-s așa sociabilă și curioasă big grin.

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Nici eu, si eu fac rar

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Ai repli la ultimul mesaj trimis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Dar e drăguț când se întâmplă.

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Cand se intampla sa raspunzi la mai multe intrebari cuiva, da estre dragut cand se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Da, dar te simți și mai important.

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Tu ai mai patit sa iti mai raspunda utilizatorii la mai multe intrebari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Da, de mai multe ori.
Dar de multe ori nu le-am văzut eu răspunsurile la timp, pe vremea când nu existau notificările.

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Pentru mine decat tu mi-ai raspun si inca unul la 2 sau 3 intrebari in rest nimeni nu a vrut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Dacă o să ajungi faimos și/sau cu priză la public, o să se întâmple. Așteaptă puțin și dă ce e mai bun din tine, poate vei fi remarcat.

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru anonim_4396):

Asta fac, in 2 zile de la 853 raspunsuri am ajuns la 1053, maine o sa am si mai multe, eu acum m-am reapucat la raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Mie nu imi place poza ei rolling on the floor De fapt, niciodata nu mi-a placut orice poza si-a pus pe TPU. Mai bine isi pune poza aia de pe Facebook in care arata ca o sătănică! big grin