| Ahead a întrebat:

Ce inseamna expert TPU si cum poti deveni?

Răspuns Câştigător
| Maysa a răspuns:

Expert TPU - a ajutat foarte mult comunitatea TPU...
Cum devii?
Ca și condiții minimale, utilizatorii care vor să ajungă expert, trebuie:
- să fi participat intens pe TPU.ro: minimum 500 de răspunsuri postate și minimum două luni de la înscriere
- să fi oferit, în mod consecvent, informație care să fie de folos celorlalți; răspunsurile cu caracter conversațional, trivial sau zeflemitor nu se iau în considerare
- să nu fi jignit alți utilizatori
- să fi respectat politica TPU.ro și scopul esențial pentru care acesta a fost creat
- să aibă un raport [ numărul total de răspunsuri împărțit la numărul răspunsurilor câștigatoare ] de minimum 10% - un răspuns din 10 să fie câștigător.
Succes!

12 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ca să ajungi Expert TPU nu contează fundele şi nici poziţia ta în clasament,Rank-ul.
în primul rând trebuie să dai răspunsuri folositoare, să respecţi regulamentul, să vorbeşti frumos, să ai răbdare, iar în al doilea rând trebuie să ai minim 500 de răspunsuri, iar din 10 răspunsuri 1 să fie câştigător, adică la 1 din 10 să ai fundă!
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

http://www.tpu.ro/useri
Succes!

| MrAngelus a răspuns:

Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste blog-uri, plus comentariile http://www.TPU.ro/blog/?p=601, http://www.TPU.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 si te vei lamuri mai bine.

Sursa: http://www.tpu.ro/......tpu-funda/

| gabitzuuu11 a răspuns (pentru MrAngelus):

Mancati-as ai copiat raspunsul de la no name!

| MrAngelus a răspuns (pentru gabitzuuu11):

Si?

| gabitzuuu11 a răspuns (pentru MrAngelus):

Si de! dar nu ai voie

| MrAngelus a răspuns (pentru gabitzuuu11):

Unde scrie?

| gabitzuuu11 a răspuns (pentru MrAngelus):

Pe regulament!

| MrAngelus a răspuns (pentru gabitzuuu11):

Arata-mi, da link ceva, vreau sursa exacta!

| gabitzuuu11 a răspuns (pentru MrAngelus):

Ti-e lene sa te duci cu mausu la regulament?

| MrAngelus a răspuns (pentru gabitzuuu11):

Da. Atunci transmite-i asta lui NOname. Ea e cea care a dat raspunsul, ea e cea care decide daca pot folosi si altii raspunsurile ei. Din cate mi-ai zis tu, eu inteleg ca utilizatorii nu sunt aici sa ajute lumea ci sa urce in top. Asta e, Romania...

| gabitzuuu11 a răspuns (pentru MrAngelus):

Daca asa crezi tu ca asta am vrut sa spun...Eu m-am vroiam sa iti spun ca nu e bine sa copiezi.E ca la un test nu e bine sa copiezi ca nu o sa stii niciodata! nu am vrut sa spun ca nu e bine sa ajuti pe cineva

| gabitzuuu11 a răspuns (pentru MrAngelus):

Si am terminat subiectul