| R0R0 a întrebat:

Ce se intamplă cu raspunsurile raportate?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Postările ( indiferent că sunt întrebări sau răspunsuri ) care sunt raportate se ŞTERG de pe site!

Vezi detalii la punctele 12, 13 şi 40-42 din Regulament/Secţiunea F.A.Q. de la linkul :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune!

| R0R0 explică (pentru bursuc001):

Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru R0R0):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

| R0R0 explică (pentru bursuc001):

La fel!

| bursuc001 a răspuns (pentru R0R0):

Mulţumescwinking

| LoveSleep a răspuns (pentru bursuc001):

Deci eu dacă îți raportez într-o zi toate răspunsurile, se șterg? Ce logică de baltă e asta?

| R0R0 explică (pentru LoveSleep):

Daca raportează mai multi.

| bursuc001 a răspuns (pentru LoveSleep):

Măi, "logică de baltă" o fi în cazul tău :(
Am crezut că ştii să citeşti TOT răspunsul meu!

Acolo mai SCRIA :
"Vezi detalii la punctele 12, 13 şi 40-42 din Regulament/Secţiunea F.A.Q. de la linkul :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente "

Deci, se ÎNŢELEGE că răspunsurile raportate se şterg în condiţiile în care ÎNCALCĂ Regulamentul!

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Pardon, 'eu și celălalt cont al meu', care îndeplinește cerințele.

81 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Se sterg automat.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Asa se explica de ce am atatea raspunsuri sterse.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Da, daca raspunzi la intrebari care o sa fie raportate si sterse, iar tu ai comentat acolo, in mod normal ti se vor sterge si tie raspunsurile, cum am patit si eu la unele intrebari ale lui Nini.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Si eu.
La toate intrebarile sterse ale lui Nini.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Are multi dusmani Nini pe aici, cum ii vad intrebarile, pac... au si raportat. Tu ce mai faci? De la atatea ''urari'' mi-ai purtat ghinion smug.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Eu port numai noroc.
Poate au avut o zi proastă cei din Arsenal.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Asa este, dar se mai intampla, asta este. Oricat de subiectiv as privi eu ceva, dar Barcelona a fost net superioara, cum atingeau mingea, era pericol. Arsenalul nu prea a jucat nimic in ofensiva, mi-a placut ca a tinut piept din punct de vedere fizic.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Pe Nini au suspendat-o, ai văzut?straight face

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Da...
E foarte suparata! sad

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Macar atat sa faca si ei!

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Cred...

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Dar poate se intoarce după o luna. Cred ca atat tine suspendarea!

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Nu ştiu asta. Dar mi se pare că mai poate să lase câteva răspunsuri.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

E out din competitie, asta este 100% garantat, daca pierzi acasa cu Barcelona, nu mai are nicio sansa. Nini a fost suspendata ca a avut multi ''dusmani'' pe aici. Am vazut o gramada ce injura pe aici, dar sunt ''iertati'', iar Nini ca nu jigneste si doar incearca sa comunice a luat suspendare/ban. Se intampla exact ca pe site-urile sportive unde cei care tastau civilizat luau flagg-uri si ban, iar cei care injurau n-aveau nicio treaba!rolling on the floor

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Oare eu o sa fiu suspendata? sad

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Habar nu am, daca nu te raporteaza vreun frustrat nu cred ca ai vreo sansa sa te baneze. Cred ca cei de pe TPU au destulta minte incat sa nu baneze conturile celor care nu jignesc pe aici. Daca se intampla exact ca pe prosport/digisport unde moderii erau trolli si moderau cuvinte precum ''sarpe, carte, spatiu, etc'' e de rau atunci.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Destula*

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Eu,care nu voiam sa fac asta, am o listuta de utilizatori ignorați.

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

5 raspunsuri/zi.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Am vazut ca sunt multi care au tentative de trolling pe aici, altceva nu au ce face decat sa faca spamm/trolling, treaba lor. N-am ignorat pe nimeni, nu am avut de ce.

| R0R0 explică (pentru Drimmero):

Oh,eu da!

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Aşabig grin
Eh, poate ne vor şterge şi răspunsurile astea.
Anyway, ai luat argintul! Bravo! ^.^

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Mersi.
Nu vreau aurul!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inseamna ca nu au respectat regulamentul si... sunt sterse.

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Eu cred ca am respectat regulamentul.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Pai mda... depinde de ce raspunsuri ai dat si la ce intrebare.

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Da.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Dar unde vezi raspunsurile sterse? Ca eu nu am vazut pana acum. Poate ca nu am big grin

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Postari sterse de admin (scrie pe stanga).
Imposibil sa nu ai niciunul sters.Toate discutiile noastre au fost sterse.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

O da... Oare de ce sad

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Au fost sterse cu intrebarile.
Sau cineva le-a raportat ca fiind irelevante.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Mda... vina mea. Nu au fost suficient de inspirate sad

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Nu e vina ta.
Problema e ca discutam despre ceva ce nu avea legatura cu intrebarea.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Da, dar puteam face legatura la intrebare si nu am facut... Ma rog. O sa fiu mai atent big grin

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Eu nu cred ca voi mai face conversatie aiurea la intrebari.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oh, bine atuncibatting eyelashes
Si nu cred ca o sa stearga intrebarea, nu au de ce. Doar e cu scop informativ.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ma gandesc ca te referi la raspunsurile din cadrul unei intrebari la care tu ai raspuns! In cazul asta ele sunt sterse de catre admini.Intrebarea aia incalca regulamentul, chiar daca raspunsul tau e ok.Esti victima colaterala!

| R0R0 explică (pentru Fatamuntilor):

Cam așa ceva! sad

| J0B0MAT a răspuns:

Se şterg. Şi eu am multe şterse care nu încalcă regulamentul, doar că erau la întrebări care pe unii i-au deranjat şi le-au raportat (cred).

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Da. Exista persoane ce raporteaza raspunsuri.
Si eu am facut uneori asta blushing

| RainmakerX a răspuns:

Hey!
La inceput si eu eram suparat caci mi se stergeau raspunsuri bune.

Raspunsurile sunt sterse atunci cand sunt raportate,eronate sau vulgare, conversationale etc.

Totusi. Exista intrebari la care poti raspunde corect si sa ai raspunsurile sterse. De ce?

Chiar daca raspunsul tau este unul sincer si corect... s-ar putea ca intrebarea la care ai raspuns sa fi fost stearsa de un admin. Atunci cand este stearsa o intrebare *de catre un admin*, sunt sterse si raspunsurile date la aceasta intrebare, inclusiv funditele.

De asemenea, daca te intreaba cineva niste cuvinte in franceza atunci s-ar putea sa-ti fie sters raspunsul intrucat este considerat "ajutor pentru teme", lucru care este pedepsit drastic pe acest site.

Succes!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai se sterg automat si nu le mai vede nimeni.

| R0R0 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Off!

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Mda... e urât galbenul ăla rolling on the floor

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Dap.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Ohoo. si inca cate laughing

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Cate ai sterse?

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

305 Tu?

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

250.

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Ai mai putine. Oh. Eu sunt mai vorbaret big grin

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Asta e!

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ia uite-l mă.
'Eu nu am niciunul şters, pe mine mă plac toţi. ' - adică nu ai vizitat secţiunea 'postări şterse de admin'laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sincer, chiar ma gandeam daca o sa observi asta laughing
Dar acum am vazut si eu sad

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

rolling on the floor)

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Si chiar credeam ca raspund ce trebuie laughing
App, iar am facut-o laughing am facut conversatie la intrebarea lui Criss, si iar se supara pe mine sad

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Criss nu se supărăthinking
Eh, probabil iar ne vor şterge răspunsurile. Acum nici măcar nu suntem la conversaţii ca să avem o scuză. Facem numai ilegalităţihee hee

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Daca crezi tu...
Si da laughing suntem rai devil

| R0R0 explică (pentru DoarBogdan):

Nu mă supăr.
Si eu ma gandeam la intrebarea lui suri cand ai zis cate raspunsuri ai.

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Sa speram ca nu vor sterge intrebarea rolling on the floor

| alexandrualind a răspuns:

Ce presupune o raportare?
Atat intrebarile cat si raspunsurile pot fi raportate. Am creat aceasta functie pentru a limita postarile de pe site care sunt neconforme cu scopul lui si pentru a asigura un climat placut pentru toata lumea pe TPU.
Chiar daca doar seniorii au dreptul de a raporta, si juniorii ne pot trimite pe contact@tpu.ro link-urile catre postarile care incalca regulamentul. Acestea vor fi respinse de noi, insa, daca membrii comunitatii TPU le vad inaintea noastra, ei le pot raporta pentru a ni le aduce la cunostinta. Mai multe raportari ale aceleiasi postari vor duce la respingerea automata a postarii respective.

http://www. tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| R0R0 explică (pentru alexandrualind):

Mersi!

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

straight face Răi

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

batting eyelashes Da.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Dacă o vor şterge sunt răi, asta voiam să zicbatting eyelashes

| R0R0 explică (pentru J0B0MAT):

Am inteles!

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

^.^winking

| LostInPark a răspuns:

E complicat sa-ti raspund, dar ti-o zic sigur ca unele raspunsuri sunt sterse direct useri privilegiati.Asa ca ai grija cu cine te certi, pe cine refuzi la intalniri etc.
Acum vreo ceva ani, de pe alt cont stergeam raspunsurile direct, ele nu mai ajungeau la administratori.
Sa zicem ca te apuca tourette, administratori nu-s, bosorogii care fac legea pe aci sunt dusi sa-si inchida gainile odata cu ei...cine raporteaza si cum se sterg? E simplu, unii dintre noi mai capata si alte puteri.E ca in X-men League.
Bun, iti dai seama ca am facut abuz de puteri si m-au facut muritor.
Acum e o baba sau un mos care-mi tine raspunsurile in pom si mi le sterge, dar ii trece sau poate se grabeste. am vazut reduceri la lumanari.

| LostInPark a răspuns (pentru LostInPark):

Frustratule! straight face

| R0R0 explică (pentru LostInPark):

Daca am inteles ceva...