anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum putem depista aici, pe TPU, un raspuns dat prin AI (Artificial Intelligence)?

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Foarte ușor, conțin informații generale, pe care le găsești la primul Google, au limbaj simplu, fără pic de emoție sau personalitate și sunt redactate ca niște compuneri pentru școală laughing

7 răspunsuri:
| AndySe19 a răspuns:

În general, puteți detecta un răspuns AI prin câteva caracteristici, cum ar fi:

Răspunsul este foarte rapid: Deoarece răspunsurile AI sunt generate instantaneu de către un algoritm de computer, acestea pot apărea mult mai rapid decât un răspuns uman.

Structura și limbajul sunt standardizate: Răspunsurile AI sunt de obicei foarte structurate și utilizează un limbaj standardizat, fără erori gramaticale sau exprimări locale specifice.

Absența unei perspective umane: Răspunsurile AI sunt generate de un algoritm de computer, fără a fi influențate de perspectivele sau experiențele umane. Prin urmare, aceste răspunsuri pot fi mai puțin subiective decât cele date de o persoană.

Lipsa de interacțiune socială: Răspunsurile AI pot să nu conțină interacțiune socială sau elemente personale precum politețe sau umor.

Cu toate acestea, este important de menționat că ChatGPT și alte modele de limbaj AI sunt concepute pentru a fi cât mai naturali posibil, astfel încât să poată fi dificil de detectat uneori dacă un răspuns este generat de un sistem automat sau de o persoană

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns:

Îl simți că e non-uman.

Intră pe ChatGPT și întreabă cine e mai tare Zorro sau Batman?
Și o să vezi ce înseamnă un răspuns non-uman. laughing

| NumănumescBrBr a răspuns:

Uite niște elemente pe care le-am observat folosind AI
Cuvintele următoare: precum, de asemenea, in general, cu toate acestea, este important, in concluzie (dar nu prea l-am întâlnit)
Când vrea să explice/dezvolte o idee pune -
Nu prea înțelege metaforele
Și "factor decisiv" l-am întâlnit de câteva ori. pe acesta l-am și împrumutat când vorbesc cu cineva deci nu e un lucru rău că am folosit AI laughing
Și încă ceva, este imparțial + că nu este pus la punct cu informațiile de actualitate
Hmmm... Cam atât

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pui întrebarea pe AI. Dacă primești același răspuns, l-ai depizdat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Când scrie prea coerent dar fara sens în contextul întrebării

Întrebări similare