| anonim_4396 a întrebat:

Cum va merge frigiderul? Nu...asta va intreb la vara, ignorati asta si ia ziceti cum va merge functia de cautare acum? Oricum, clar ca merge mai bine! big grin Felicitari(d-alea cu Fred si Pid'jin) echipei TPU! Functia de cautare a postarilor a fost optimizata recent. Mai sunt niste probleme cu sortarea raspunsurilor dupa data sau relevanta, dar banuiesc ca se va rezolva curand si asta.
Acum intrebarea in sine e asta...cam ce optimizari sau depanari/intretineri au mai ramas pe partea tehnica? Oare pasul urmator va fi optimizarea/reabilitarea comunitatii? tongue Adica se va dori o comunitate mai capabila si mai putin predominant retardata?laughing

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Doar nu ai vrea acum să ieși cu pușcă pe stradă... laughing

Nimeni nu-i perfect. Toți suntem defecți, mai mult sau mai puțin.
Puțin mai mult bun simț și seriozitate din partea unora, puțin mai multă răbdare și toleranță din partea altora...și se rezolvă.
Partea proastă e că suntem depășiți numeric și pe zi ce trece se respiră tot mai greu. Devine tot mai sufocant. Dar speranța moare ultima...
Încerc să gândesc pozitiv și să văd partea plină a paharului.
Încearcă și tu!

Gata, am fugit la căutare. Să-ți aduc ceva din 2010? laughing

| Abandoned4 a răspuns:

Pfff...ma bucuram prea devreme. Mai da si erori d-alea cu "supraincarcarea serverului". Mai e de lucru, mai e...big grin Dar macar se lucreaza momentan.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Abandoned4):

Un studiu pe un esalon reprezentativ facut de companiile de advertising in UE a ajuns la urmatoarea concluzie: cu cat nivelul de cultura/educatie al populatiei este mai redus, cu atat se vinde mai bine orice prostie.
De aceea, companiile PR impart acum lumea in doua: lumea supermarket, unde intra toti prostii si cumpara orice la bax, si lumea boutique, unde intra numai cunoscatorii si cumpara la comanda speciala... daca intelegi ideia.
Astfel si lumea virtuala se incadreaza in aceleasi tipare. Exista site-uri pentru public, adica pentru toti prostii (ca mine si ca tine, sa zicem), si site-uri specializate, gen blog sau forum, unde exista un administrator atent sa mentina nivelul de referinta cerut chiar de publicul conoisseur.
Ultimele fac bani cu pipeta, primele cu lopata. Banul marca trendul deci in lume, iar banul masiv/lejer nu se obtine de la oameni educati, ce mai!
Asa ca intrebarea ta, la fel ca si cacaielile administratiei TPU, sunt futile. Atat timp cat TPU e gandit ca un site acoperitor de trend, nu unul de nisa, no way sa aiba intentia macar cineva sa il modifice calitativ... doar cantitativ.
Altfel ar disparea rubricile de sex si scandal (religie), s-ar evapora rubrici date in mintea copiilor, si odata cu ele, binenteles, ar disparea de la sine si acea parte a copilimii care n-are nici minte, nici maniere, plus acea parte a adultimii ce le canta in struna din motive personale - dar acesta este la momentul actual targetul tinta reprezentativ al TPU. Pricepi?

| Abandoned4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Visele-s mai de pret decat aurul(banii). Lasa-ma sa visez, te rog!

| Dezinteres a răspuns:

Cel putin pe partea de tehnologie mi se parea normal un test elementar (treci testul = ai voie sa dai raspunsuri ) pentru a mai cerne din raspunsurile ...comice.

Cat despre site... upgrade upgrade upgrade.in toate privintele.

| Abandoned4 a răspuns (pentru Dezinteres):

Am realizat eu un site ca TPU la care chiar am adaugat asa ceva...un test/examen(dintr-o categorie/materie de gimnaziu sau liceu la alegere) la inregistrare obligatoriu de promovat altfel nu poti posta si evalua/vota.

| Dezinteres a răspuns (pentru Abandoned4):

Este adevarat ca se pierde din distractie.dar macar cei care intreaba primesc un raspuns coerent happy