| Ally99 a întrebat:

De ce unele persoane de pe acest site dau raspunsuri urate si care nu au legatura cu intrebarea? Nu vreau raspunsuri rautacioase!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca nu au ce face ...fiindca au un sentiment de superioritate si pentru ca multi dintre ei si-au facut cont pe site doar ca sa faca trolling!
...dar sincer sunt si unele intrebari la care raspunsurile rautacioase sunt meritate

| Ally99 explică (pentru Apache):

Ai dreptate cu unele intrebari, dar ieri ma uitam pe site si am vazut niste raspunsuri foarte urate!

| Apache a răspuns (pentru Ally99):

Stii care e treaba? atat timp cat nimeni nu stie cine esti ...atunci iti permiti multe

| Ally99 explică (pentru Apache):

Pai da, dar acest site este pentru a ajuta persoane!

| Apache a răspuns (pentru Ally99):

Adevarat...dar nimeni nu te plateste ca stai pe el nu?
. normal ca unii nu au ce face si fac si trolling!
pana la urma de ce sa nu o faca? ii trage cineva la raspundere? stie cineva cine sunt?

| Ally99 explică (pentru Apache):

Ai drepate...

99 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că își descarcă frustrările din viața reală pe internet, unde au de a face cu niște necunoscuți și unde nu pot fi trași la răspundere.

| Flav a răspuns:

@Ally99 - daca te-am evitat, imi cer scuze. Cred ca nu ti-am vazut intrebarile pana acum, ca sa vezi ce inseamna raspunsuri rautacioase (hi, hi, hi) iar ceea ce voiam sa-ti reprosez, observ c-a facut-o @Jelli, cu care sunt total de acord (oricum nu mai vazusem de mult timp un raspuns bun de la ea).
Vrei sa auzi totusi si concluzia mea? Iti redau cateva versuri din Parazitii:
Vrei bani, banii n-o sa cada degeaba din cer
Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer
VREI RESPECT, INVATA SA RESPECTI.
Sa oferi, trebuie sa meriti tot ce ai
Sa castigi, nu sa ceri.
La varsta ta inocenta de 12 ani, arunci cu noroi in ochi altor useri, ii jignesti, incerci sa fii incisiva prin repetarea semnului exclamarii, ca o curca beata si ai si cateva greseli gramaticale. Eu-ti spun sa stai la locul tau, sa-ti vezi de lungul nasului, pana nu te pun sa faci un joc de glezne si sa te trimit la desene, laptic, rugaciunea de seara. (daca tu ai catalogat o persoana care este din mediul rural, ca n-ai ce vorbi cu ea, eu de ce n-as proceda la fel cu tine, raspunzandu-ti cu aceeasi moneda, privindu-te undeva de sus: ce palaria mea cauta o puslama pe site-ul asta, care vorbeste de principii si moralitati, dar le incalca imediat cum nu-i dai dreptate? Ai citit fabula Boul si vitelul?)
La culcare!

| Aleqa a răspuns (pentru Flav):

Iti dau dreptate si tie ca si lui@Jelli. Oare de ce vor numai cearta? Numai ca sa iasa in evidenta si sa arate cat de banali pot fi prin limbajul si comportamentul pe care il au straight face? Urasc genu` asta de copii rebeli care nu stiu ce`i aia seriozitatewinking!

| mgtow a răspuns:

Sunt persoane cu un caracter agresiv si nu stiu ce inseamna (respect), asa cum mintea lor e programata sa adreseze injurii si limbaj necorespunzator in loc sa se ocupe de ei/ele pana nu li se face tarziu si apoi le pare rau.

| NoNameJunior a răspuns:

Pentru ca li se pare ca sunt,, buricul pamantului" si ei isi permit sa faca orice.sa dea raspunsuri rautacioase/batjocoritoare. daca vezi persoane de genul asta, raportezi intrebarea si ii ignori.

| FucktheSystem a răspuns:

La răspunsuri răutăcioase te referi la limbaj injurios sau la faptul că nu-s genul d epersoane care pupă în dos pe cineva pentru o amărâtă de fundă și de fapt au ceva de zis chiar dacă persoana care a adresat întrebarea nu asta vroia să audă ci să-și audă părerea zisă de alții.
Sincer prima categorie o fac din 3 motive:
-nu îi duce capul de mai mult.
-se plictisesc și vor să încingă spiritele.
-se amuză pe seama altora.
A doua categorie o fac pentru că :
-s-au săturat de toate tâmpeniile de întrebări repetate la nesfârșit.
-vor să-i dea celui care a pus întrebarea o idee de ce nu e bine ce a întrebat sau despre ce a întrebat.
-se plictisesc.

Oricum eu simt că mă încadrez în categora a2a, nu-s folositoare pe site, zic ce am de zis și atât.

| Anonymus314 a răspuns:

Pentru ca se cred destepti

| iEmonel a răspuns:

Ca se poate.

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Si cu ce te ajuta? Sa ai raspunsuri mai multe? Sa devii membru senior? Sa ai puncte? Nu prea cred ca pentru asta este facut acest site!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Ma ajuta sa ma simt eu mai bine. Un raspuns "rautacios" nu e neaparat primul, dar daca se poate sa fie primul e mai bine ca ajung primul in clasament si devin o vedeta, iar voi o sa ma idolatrizati si o sa imi faceti o statuie. Mwahahahaha.

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Nu prea cred ca apreciaza cineva raspunsurile rautacioase! Mai ales cei care pun intrebarile!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Nu ma intereseaza sa imi fie apreciate raspunsurile atat timp cat primesc puncte pe ele. Pentru funda nu ma obosesc.

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Exact deci faci asta pentru puncte! Aceste puncte nu te ajuta cu nimic decat sa ajungi pe locul "1" in clasament! Pe mine nu ma intereseaza asta! Eu vreau sa ajut persoane!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Ajung pe primul loc si am scris mai sus ce se intampla apoi.

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Crezi ca o sa ajungi vedeta? Ca lumea o sa te indolatrizeze si o sa iti faca o statuie? Eu nu prea cred!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ally99):

Are prea multe vise iEmonel laughing

| Ally99 explică (pentru Cosminovici18):

Cred si eulaughing

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ally99):

Sa-l lasam in pace sa visese ca niciodata nu o sa se implineasca visul de a ajunge o vedeta si sa aiba statuie laughing

| BlueOctober a răspuns (pentru Cosminovici18):

Lasati-l mai ca e mic si nestiutor pokemonutongue

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Cate voturi am de dat! Va multumesc inca o data!

| BlueOctober a răspuns (pentru Ally99):

Cu placere scumpo:*

| Ally99 explică (pentru Cosminovici18):

Il lasam il lasam! E un copil fara educatie si lipsa de ocupatie!laughing

| Cosminovici18 a răspuns (pentru BlueOctober):

Da nu cred ca are mai mult de 12 ani!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ally99):

Exact nu cred ca are mai mult de 12 ani si asa e fara educatie si lipsa de ocupatie laughing

| Ally99 explică (pentru Cosminovici18):

Nici eu nu ii dau mai mult!

| BlueOctober a răspuns (pentru Cosminovici18):

Si chiar daca are mai mult tot pokemon elaughingnu vezi ce exprimare de cocalar de dorobanti are "bossu"rolling on the floor

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Asa este!

| BlueOctober a răspuns (pentru Cosminovici18):

Am o intrebare, scumpilor fetele isi pot face laba? ca emonica putulica m-a trimis sa imi fac labarolling on the floor

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Nu ai observat ca nu gandeste?

| Cosminovici18 a răspuns (pentru BlueOctober):

Da am observat! laughing

| BlueOctober a răspuns:

Ally iti dau un sfat si ma rog sa ma asculti, nu ii mai raspunde lui emonel idiotel pentru ca nu stie sa socializeze intru-un mod civilizat, probabil a fost crescut in the jungle.cu legile respective, si acum la intrebarea ta...pentru ca se ascund sub un nick name si nu stii cine e, daca ar fi in fata crede-ma ca nu ar mai vb ca animalele

| iEmonel a răspuns (pentru BlueOctober):

Mielusel, taie-ti degetele ca nu iti folosesc la nimic. Fa o laba. Poate, poate iti revi.

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Ai drepate, dar eu am fost invatata sa raspund cu aceeasi moneda! Nu aplic asa mereu, dar acum am precizat ca nu vreau raspunsuri rautacioase si el nu inceteaza! Iti multumesc pentru raspuns!

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Mai am putin si ajung membru senior si apoi te raportez ca am spus clar ca nu vreau raspun suri urate!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Si cu ce ma afecteaza pe mine?laughing Trebuie mai multi sa ma raporteze si daca e un abus tot nu patesc nimic.
Eu tot ajung "boss" aici.

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Da da! Nu vreau sa spun nimic si sa incerc sa ma calmez! Nu cred ca ai mai mult de 10 ani la ce raspunsuri dai!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Ahahahaha. La 10 ani ma jucam cu masinutele.
Nu spune nimic, dar nici nu tasta. tongue

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

In ziua de azi nimeni la 10 ani nu se mai joaca cu masinutele! Si daca nu ai zece ai 12!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

La 12 ani colectionam "banuti" cu femei dezbracate.

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Atunci cati ai? Nu imi spune acum ca ai vreo 16 ca nu te cred!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ally99):

Dupa el ar spune ca are 20 laughing dar cine il crede?

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

La 16 nici nu stiu ce faceam. Am mai multi...
Apropo, tot ai mai raspuns. laughing
Ce-mi place viata asta virtuala. Sunt cel mai mare smecher.;>

| BlueOctober a răspuns (pentru Ally99):

Lasati-l ca se supara si nu mai vorbeste cu noi! ar fi un dezastru pentru toti utilizatoruu TPU

| iEmonel a răspuns (pentru BlueOctober):

Ahahaha, ce glumest esti tu azi. Probabil ai baut o sticla de cola si ti s-a urcat acidul la cap. Nu scapa TPU de mine.

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Eu recunosc ca am 12 ani, dar macar eu gandesc logic si stiu ce vorbesc nu ca el!

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Atunci cati?

| BlueOctober a răspuns (pentru iEmonel):

Scumpu meu ciumat, nici nu vrem asta nu-i asa lume? ce urata ar fi lumea daca nu am avea de cine sa radem

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Hahaha...nici 14 nu ai asa ca nu te mai da tu smecher!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Nu conteaza cati am. happy

| iEmonel a răspuns (pentru BlueOctober):

Tu invata limba romana sa nu rada altii de tine. Daca promiti ca o inveti te las sa razi de mine o zi.

| BlueOctober a răspuns (pentru Ally99):

Eu am muuuult mai mult,am un respect deosebit pentru parintii care isi educa copii asa cum esti tu, probabil ca nu toti au aceeasi situatie in familie ca tine, de aceea trebuie sa fim draguti si sa ii lasam sa zaca in propria prostie

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Cum ai zis tu iti place viata virtuala, de unde stii ca eu nu rad de tine acum?

| BlueOctober a răspuns (pentru iEmonel):

Promit ca rad de tine, bebe mic si dragalas

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Asa e! Sunt foarte multi needucati in lumea asta! Eu asa am fost educata si asa o sa fiu pana cand oi muri!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Razi draga in fata monitorului cat vrei. laughing
@puritybloom, asa sa faci. Da' sa fie si mama ta langa tine sa te intrebe de ce razi ca prostul in fata calculatorului.
[ probabil va aparea "mama ta", dar am folosit termenul ala de la tara ]

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Pentru mine da pentru ca te dai "smecher"!

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Deci esti de la tara! Deci ce sa iti cer?

| BlueOctober a răspuns (pentru Cosminovici18):

Eu il cred ca ma plictisesc stand degeaba, e funny sa te certi cu astia mici

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Chiar nu aveam cu cine sa vorbesc!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Ma duc sa mananc draga. Nu pleca.batting eyelashes

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ally99):

E bun reply asta laughing

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Nu plec!

| BlueOctober a răspuns (pentru Ally99):

Se duce sa isi bea lapticu, cred ca il hraneste mamica direct de la sursa

| Ally99 explică (pentru Cosminovici18):

Multumesc!

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

E bine sa gasesti cate o persoana sau mai multe care sunt bine dispuse!

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Te respect total!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ally99):

N-ai pentru ce!

| BlueOctober a răspuns (pentru Ally99):

Ma simt flatatalaughing

| Ally99 explică (pentru Cosminovici18):

Respect foarte mult persoanele care au cei 7 ani de acasa!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Am revenit.

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Bravo!

| Ally99 explică (pentru Ally99):

Hai acum nu se mai ia nimeni de tine zii cati ani ai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ally99):

Răspunsurile ca răspunsuri, dar cearta este una din cele mai prosteşti şi imature pe care le-am văzut vreodată. Niciunul din voi nu este mai breaz, toţi veniţi cu aceleaşi replici repetate, răsuflate şi fumate. Zici că am intrat la Grădiniţa TPU.

| Ally99 explică (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa stii nu eu am inceput cearta, dar ce sa mai nu ai cu cine sa vorbesti pe aici!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ally99):

Ba da, tu ai început-o! Tu i-ai răspuns provocării lui iEmonel.
Şi hai să mai vezi unde ai greşit. Îţi iau toate replicile la rost.
''Mai am putin si ajung membru senior si apoi te raportez'' - ah ah, ce să îţi povestesc. Tu chiar crezi că sperii pe cineva şi că doare pe cineva de răspunsul raportat? În plus, ai nevoie de două raportări, nu doar una
''Cate voturi am de dat'' - iar, crezi că îi e cuiva teamă de stupizii ce îi acorzi?
''Nu cred ca ai mai mult de 10 ani la ce raspunsuri dai'' - maturitatea nu ţine cont de vârstă, ci mai mult de educaţia culturală, educaţia parentală, mediul în care trăim, anturajul şi... ceva din naştere, depinde cum am fost înzestraţi. Cunosc o fată de 10 ani care ştie să dea replici mai bune ca părinţii ei şi să închidă gura multora. Inclusiv mie, şi eu mă dau greu bătută.
''E un copil fara educatie si lipsa de ocupatie'' - ai stat tu după el, să tragi concluzia asta?
''In ziua de azi nimeni la 10 ani nu se mai joaca cu masinutele!'' - exact, din păcate de la maşinuţe au trecut la vibratoare sau mai rău, prezervative...
Cum îţi permiţi să generalizezi? Cum ziceam, eşti tu Dumnezeu (dacă există) să ştii ce face toată lumea? Şi ce e rău în a te juca (,) cu maşinuţele? Mulţi o fac, dar nu recunosc de teama de a nu-şi păta imaginea, şi mai rău se iau de alţii.
''recunosc ca am 12 ani, dar macar eu gandesc logic'' - Dadada. Am observat, ne-ai dovedit-o. Vezi că e sarcasm, dacă nu ai gândit logic nici de data asta.
''Eu asa am fost educata si asa o sa fiu pana cand oi muri!'' - nu fi ipocrită, nu ştii în ce situaţii te va pune viaţa încât să te schimbi. Şi eu ziceam că nu am să fumez niciodată, dar uite că am făcut-o, eram puţin beată când m-am apucat. Înţelegi tu?
''Deci esti de la tara! Deci ce sa iti cer?'' - nu mai judeca după regiunea de provenienţă! Asta îţi cer eu ţie, există mulţi oameni din mediul rural (ţărani) geniali care fac tot posibilul să realizeze ceva în viaţă în ciuda posibilităţilor reduse şi destui orăşeni legume, care nu ştiu să aprecieze ceea ce au, şi sunt şi reduşi mintal pe deasupra. Sau invers, bineînţeles. Ah, şi vezi că o propoziţie nu se începe niciodată cu ''deci''!
Ah şi ultima, dar nu cea din urmă: ''dar ce sa mai nu ai cu cine sa vorbesti pe aici!'' - vorbeşte cu mine. De sunat nu pot suna pe nimeni că nu am minute, aş merge să citesc ceva sau să mă uit la tv, nu e nimeni nici pe mess deci hai, vorbeşte cu mine, că eu te înţeleg.

Şi scuze de roman. Să nu crezi că ţin cu cineva de aici. Dacă e necesar, iau la puricat şi replicile celorlalţi.

| Aleqa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te scuza, in mare parte ai dreptate si nu trebuie sa te scuzi de vina altora.Te admir dupa raspunsurile pe care le dai la varsta ta si continua asa! O sa ajungi undeva cu acest limbaj.happy
@Ally99 ''intrebarea'' asta nu are sens.Aici sunt numai raspunsurile tale [categoric inutile].Si sunt rautacioasa.Ok.Altceva?
Atat timp cat sunt mult mai mica ca tine la varsta gandeste`te ca vorbesc mult mai matur si incerc sa evit cearta.Dar tu, din contra! O apesi mai mult.Asa ca inceteaza cu intrebarile astea banale [vorba lu Jelli] care nu aduc nicaieri decat la cearta si pierdere de timp.Aiurea,frate,aiurea!

| Aleqa a răspuns (pentru iEmonel):

O intrebare.ma rog simpla: De ce vorbesti cu niste copii care macar nici nu stiu ce`i aia maturitate [ma rog, seriozitate]? Ca sa dovedesti ca nu ai mai multa minte ca ei? happy

| iEmonel a răspuns (pentru Aleqa):

Pentru ca ma plictisesc si daca ma pun la mintea lor nu inseamna ca sunt ca ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iEmonel):

E un copil. Tu ar fi trebuit să o îndrumi şi să o faci să înţeleagă că a greşit cu întrebarea, explicându-i. Dacă îţi baţi joc de o persoana mai mică decât tine sau inferioară, nu eşti cu nimic mai interesant sau mai inteligent, ci faci un gest josnic.

| iEmonel a răspuns (pentru anonim_4396):

Are parinti si prieteni; sa o indrume ei. Daca ma iau de ea si intamplarea face sa imi fie inferioara inseamna doar ca viata e dura. Daca m-as lua de aia superiori mie [ daca exista cineva laughing ] as fi rasist.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iEmonel):

În cazul ăla, mai bine nu răspundeai dacă ştii că are cine să o îndrume.
Păi nu e evident? E mică, imatură şi afectată de răspunsurile pe care le-a primit. Tu ştiai asta, şi prin replica aia ''fiindcă se poate'' te-ai dat interesant pe lânga ea.

| iEmonel a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu raspund ca sa ii fac pe altii sa sufere [ psihic ].

| Aleqa a răspuns (pentru iEmonel):

Hmm.Plictiseala nu e un motiv sa iti bati joc de altii, sau sa te implici in erturile lor.Mai bine stai in banca ta si vezi`ti de treburile tale, ca dupa sa nu fi catalogat gresit.^^

| Aleqa a răspuns (pentru Aleqa):

Certurile*blushing.

| iEmonel a răspuns (pentru Aleqa):

Nu ma afecteaza ca ma baga cineva intr-o anumita categorie; eu stiu cine sunt si ce vreau.
Si ba da, plictiseala e un motiv bun. Pentru unii e un motiv sa ucida, pentru altii e un motiv sa faca altceva. Plictiseala e cel mai motivant lucru din viata.

| Aleqa a răspuns (pentru iEmonel):

Okey ma.Nu ma mai bag, e treaba voastra.Am vrut doar sa fiu cinstita si sa`mi spun punctul de vedere. Sper ca nu te-am jignit cu ceva.^^

| iEmonel a răspuns (pentru Aleqa):

Nimeni nu ma poate jigni. laughing

| Mitsuri10 a răspuns:

Dupa mine acele persoane nu au ce face si raspund aiurea!

| Twilight a răspuns:

Sa faca haz, sa demonstreze ca ei nici nu isi pun mintea sa-i ajute pe cei care au pus acea intrebare pentru ca intrebarea cica e "prea banala petru ei". Am observat si eu asta.

| Sp3edy a răspuns:

Asta pentru ca sunt inapti mintal si pentru ca pe internet inca nu se aplica sanctiunile ca si cum ar fi fata in fata.ce spun eu este foarte posibil deoarece exista un Ip pe care il are fiecare si sanctiunile pot fi aplicate foarte usor daca ar interesa pe cineva.

| Georgiana16v a răspuns:

Pentru ca sunt rautaciusi si nu au ce face si nu lasa decat o impresie proasta. Pentru ca nu ne stim intre noi asta nu trebuie sa dam tot felul de raspunsuri urate, agresive, etc. Asta duce la prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Loool! 76 de răspunsuri, în 5 ore, la o întrebare banală!

| Ally99 explică (pentru anonim_4396):

Eu am vrut sa aflu si parerea altora! Nu vroiam neaparat sa am atatea raspunsuri!

| SM_9305 a răspuns:

Pentru ca n-au ce face