| mihai406 a întrebat:

La ce ma ajuta punctele pe care le strang punand intrebari si dand raspunsuri?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Punctele sunt doar reflexia activităţii tale pe site şi determină poziţia ta din clasament http://www.tpu.ro/useri, Mihai.
Însă începătorii, de exemplu, nu au acces la chat, iar raportările lor contează puţin sau deloc, până nu acumulează un anumit număr de puncte (în primul caz - 500, în al doilea - 5.000). Cam atât.
Numai bine!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Punctajul adunat da masura activitatii tale pe TPU fata de alti utilizatori si te situeaza in clasamentul utilizatorilor, la altceva nu ajuta. Pentru intrebari nu se acorda puncte. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te ajută să urci în topul TPU, nimic mai mult.
Pa, pa.

| TeoPT a răspuns:

Orgoliul personal și cam atât

| Dash a răspuns:

-punctele te ajuta sa ocupi un loc cat mai inalt in comunitatea TPU (rank).
-Primesti puncte doar atunci cand raspunzi la intrebari, nu cand le pui.

| emima a răspuns:

Te ajuta la creterea rankului pe TPU si devenind expert TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu strangi puncte punand intrebari.

Te ajuta sa cresti in clasament si sa scazi in rank.

| mihai406 explică:

Mai eu nu am raspuns la nici o intrebare si am 510 puncte