| 20thoughts a întrebat:

Mi s-a sters o intrebare... dar nu stiu de ce! Am zis asa,, De unde pot downlanda jocul Tarzan si jocul Hercules?"De ce mi-au sters-o?

8 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Poate ca nu ai postat-o la categoria la care trebuie sau din cauza cuvantului gresit ''downlanda''.

| Neimportant a răspuns:

Întrebarea a fost eliminată din cadrul comunităţii deoarece:
1.era irevelantă
2.nu era la categoria potrivită.

Oricum, şi eu am o întrebare refuzată, neştiind de ce. Nu este deloc irevelantă sau pusă la altă categorie, în fine...

Întrebarea mea era : Status intrebare: Refuzata
(6 răspunsuri)
Tu din ce cauză crezi că a devenit TPU aşa de pustiu?

Plus că era pusă aici, la categoria asta...

Dar ce mai contează?

| TPU.ro a răspuns:

Intrebarea ta a fost stearsa datorita continutului legat de pirateria online. Daca vrei jocul respectiv, cumpara-l.

Alexandra - TPU

| Woodenpints91 a răspuns (pentru TPU.ro):

TPU, dar voi parcă susţineaţi libertatea pe internet. Acum ce faceţi? au susţineţi libertatea doar aşa, de ochii lumii, să credem noi că faceţi o faptă bună?

| 20thoughts explică (pentru TPU.ro):

Pai vroiam doar sa-l downlandez...atata tot...

| TPU.ro a răspuns (pentru Woodenpints91):

Sustinem libertatea pe internet, dar cu respectarea legilor in vigoare.

Alexandra - TPU

| Woodenpints91 a răspuns (pentru TPU.ro):

Şi dacă se va aproba ACTA, ca lege, o să mai susţineţi libertatea pe internet?

| MrAngelus a răspuns:

Daca postarea (intrebare sau raspuns) este in stadiul in care este vizibila numai pentru cei logati, este necesar ca un singur utilizator cu minimum 5. 000* de puncte sa o raporteze si ea va fi respinsa.

Prin "intrebari neconforme" (raportari) ne referim la intrebarile care contin linkuri de pe diferite site-uri care promoveaza sau incurajeaza pirateria si alte cazuri care le gasesti aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente - sectiunea "Ce presupune o raportare?"