| ZokoZEW a întrebat:

Salut! Am 15 ani, sunt în clasa a 8-a și vreau să mă înscriu la liceul militar din Romănia.Totul este ok,dar problema este că eu nu am buletin, iar fară buletin nu am cum să fiu selectat.Mama nu are cum să îmi facă buletin deoarece ea nu are cetățenie Romană, stă cu permis de ședere.Am niște rude din Romănia și mi-au spus că m-ar putea ajuta cu buletinul, faza e ca ei au timp doar luni să imi facă buletinul.Iar eu am nevoie (urgent) ca maine să mergem să facem buletinul.Ca-să pot intra la liceul militar, am nevoie de buletin+6 luni domiciliat in Romănia cu acel buletin,dar dacă m-am înscris acum,o sa incep cursurile in septembrie, și din Aprilie pănă în septembrie, sunt 6 luni. Dacă imi fac de măine buletinul, practic il primesc pe 30 Martie...Și dacă mi-l fac de luni(20 Martie) o să treaca zile din Aprilie ca dureaza 2 sapt sa imi de a buletinul, și am nevoie 6 luni pe acel buletin. Dacă eu o sa imi fac luni buletinul, o sa il primesc pe 4 Aprilie, o sa mai pot intra?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ai "buletin" inseamnă că ești din țara?

| ZokoZEW explică (pentru sierra1):

Da,sunt din țara, am si cetățenie Romăna, dar mama nu are, si nu are cum sa imi faca buletin