| Maysa a întrebat:

Sunt singura care nu înțelege de ce toți cer funda? Știu că te ajută pentru a crește în rank, dar la ce folos? În viața reală nu are nici măcar un pic de valoare. De ce pentru unii fundele și poziția în clasament sunt așa de importante?

Răspuns Câştigător
| Tynnna a răspuns:

Te inteleg perfect. Am vazut o intrebare a unui copil cu o situatie foarte dificila acasa, care cerea sfaturi. Si o tipa i-a scris doua trei cuvinte dupa care: "funda?"; in mod evident nu avea nici cea mai mica dorinta de a ajuta copilul cu un sfat. Vroia amarata aia de funda. :O Nu o ceream din bun simt. Eu nici nu o cer vreoodata. Daca raspunsul meu e bun, atunci o sa o primesc, daca nu, nu e tragedie.

12 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Deoarece multa lume vrea sa fie in centrul atentiei. Nici eu nu-i inteleg. Sunt total de acord cu tine.

| Esperança a răspuns:

Părerea mea este că cei care cer fundă sunt nişte copii de MAXIM 14 ani ce au impresia că dacă ai funde multe eşti mai respectat pe site şi te bagă mai mulţi în seamă! Total greşit! şi pe lângă asta ei nu au înţeles scopul site-ului TPU (Toţi Pentru Unu), au impresia că scopul acestui site este de a avea cât mai multe funde şi Experţi TPU şi nu de a ajuta oamenii!
şi cel mai deranjant este când vezi răspunsuri luate de pe net sau date aşa la nimereală şi la final zice "fundă"?
Dar asta este.Trebuie să te obişnuieşti happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să facă și ei! Aleargă în van și ajung în neant, pe ruta Calea Lactee.
Pa, pa.

| aladinbeci a răspuns:

Rebecca, nu toti cer funda. Cel putin eu n-am cerut-o niciodata.

| Sminoc12 a răspuns:

Eu as fi de acord sa scoata fundele voi nu?

| MonkeyBoss a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ma, tante Legi, te-ai ratacit in propriu-ti raspuns, printre rute si-n neant laughing. Numai tu puteai sa raspunzi asa laughing

Si acum sa-i raspund acestei userite, mai mult veche decat noua, curioasa din fire, de ce se cere funda!?! - pentru ca fiecare raspuns merita funda, si fiecare membru care da un raspuns, doreste aceasta funda.
Ce e asa grav in asta?
A! si nu esti nici prima, nici singura persoana care intreaba de ce se cere funda laughing - raspunsul il stii si tu, il stie toata lumea.
Atunci, de ce se tot repeta aceasta intrebare?

| Maysa explică (pentru MonkeyBoss):

Era o simplă curiozitate. Am vrut și eu să aflu părerea comunității.

| Tynnna a răspuns (pentru MonkeyBoss):

Nu e nimic grav in a dori funda, faptul ca o primesti te face sa te simti bine, sa simti ca raspunsul tau a folosit cuiva. Pe mine una ma face sa ma simt bine big grin dar sa o ceri tu e naspa. Sa iti raspunda unu' la intrebare, sa para ca il intereseaza problema ta si apoi sa-ti tranteasca un : "funda? big grin " Pai tu vrei sa ma ajuti sau vrei sa obtii funda? da-o incolo de treaba. Am descris si mai sus o situatie asemanatoare care nu mi-e placut deloc.
Si raspunsul la intrebarea asta nu il stie toata lumea. Totusi, de ce se cere funda asta?

| MonkeyBoss a răspuns (pentru Tynnna):

Iti doresc la cat mai multe funde, chiar si fara sa le ceri.

Nu-ti cerusem nicio explicatie, chiar nu stiu de ce ti-ai irosit timpul.
O noapte faina si spor!

| Tynnna a răspuns (pentru MonkeyBoss):

Eh, ma scuzi atunci..am simtit si eu nevoia sa comentez. si cand am zis "tu" nu ma refeream la tine. laughing ziceam si eu, in general. asa ca, fara suparare, ok?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru MonkeyBoss):

Bună.
Este strict părerea ta, nu m-am rătăcit în răspuns, nu-l înțelegi tu!
O seară plăcută.
Pa, pa.

| esco a răspuns:

Incurcate sunt caile domnului thinking