| anonim_4396 a întrebat:

Tinand cont ca numele votului "stupid" a fost inlocuit cu "gresit/discutabil", acum in ce fel votati? S-a schimbat ceva in initiativa voastra de a vota de cand cu inlocuirea? Votati daca raspunsul e gresit, daca e discutabil sau daca e stupid?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Îl percep ca pe un vot negativ (ceea ce și este), indiferent de denumire. Însă acum îl folosesc ceva mai des, pentru că nu mai există riscul ca cineva să se simtă jignit (doar îmi arăt dezacordul și atât).
Însă taxez doar răspunsurile excesiv de aberante/eronate și mai ales cele, care consider că ar putea să influențeze negativ opinia publică, dacă n-ar atrage cineva atenția asupra incorectitudinii lor.
Gen: "lăsați-vă de școală și apucați-vă de furat!".
Pe lângă unele aberații, efectiv, nu poți să treci liniștit, fără să le taxezi. Iar dacă treci, parcă simți că devii complice.

8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Mie sincer mi se rupe de acel vot, nu ma cobor la mintea niciunui limitat.
chiar nu am de ce sa imprastii cu voturi negative, nu rezolv nimic, totul este virtual, ala tot prost ramane.
si asa, se voteaza de-ampulea, cand are unu ciuda pe cineva, chiar daca raspunde corect, da vot negativ.
nu ar trebui sa ne intereseze chestiile astea.

| Vizitiul a răspuns (pentru NOname):

La ce scoala se face in ziua de azi, ar fi mai ok sa se treaca la furat. Daca inainte de-a se invata carte, se invatau metode de dat cu cinciu', in prezent ni se parea gresit/absurd sa invatam carte (nu ca eu as fi invatat).

| Vizitiul a răspuns:

Jelli, eu oricum nu votam; eu votez doar raspunsurile care mi se par bune. Nu ma apuc sa votez un raspuns prost/absurd/idiot cu un vot negativ; userii astia nu merita nici macar atat. In schimb, imi place cand sunt votat cu gresit/discutabil, care e de fapt stupid, dar e usor musamalizat; un fel de rahat parfumat.

Apache
| Apache a răspuns:

Votez inteligent daca raspunsul ala merita acest vot... votez stupid.pardon,gresit daca acea persoana a dat un raspuns idiot ce merita sanctionat ca atare!
Poate sunt eu ciudat,dar fata de noname putin imi pasa daca persoana careia i-am acordat,, gresit,, se simte jignita... dimpotriva, cred ca asta ar fi si ideea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jelli, e irelevant! Eu nu votez ca sunt Junior, in schimb percep toate voturile de discutii, la fel ca si tine, ca voturi discutabile, deci discut pana am ultimul cuvant, ha, ha.
Anyway vad ca nu mai arata ce si cum, cu noua interfata (naspa) ce tocmai a fost lansata, deci e gresit in start sa mai votezi. Hai sa facem greva voturilor, cu toti!

| Hombre a răspuns:

Folosesc foarte rar sistemul de vot, gresit/discutabil decat o singura data l-am folosit de proba chiar pe tine sa vad daca-ti sare ţandăra laughing

| FucktheSystem a răspuns:

Ce contează numele? Cică e schimbat să nu jignească, dar respectivul oricum înțelege că i l-ai dat pentru că e idiot.

| Ana94 a răspuns:

Nu ştiu, poate că-n felul acesta nu se va mai simţi nimeni jignit dar nu-i văd rostul acelui "discutabil" de lângă "greşit" dar in fine. Oricum cei care dau voturi de "greşit/discutabil" se vor gândi la el ca la fostul vot "stupid".