anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Va supun la opinie urmatoarea chestiune si anume este in regula sa lasam in aceasta comunitate useri precum SmartASS123
(https://www.tpu.ro/utilizator/abzbqt ) care cu siguranta foloseste chatGPT, practic ce face el nu este altceva decat sa copieze intrebarile voastre intr-o aplicatie tip AI si apoi sa dea "paste"(copiere) aici sub forma unui raspuns, inteligent nu?

Nu se foloseste oare acesta de munca altcuiva?
Nu oare este la fel de inteligent in cunoastere si orice forma de exprimare precum pustii care se joaca pe consola si considera ca viata reala este identica?

Nu ar trebui cumva excluse aceste slugi ale tehnologiei care nu au niciun fel de fir al ratiunii.

In curand o sa ajungem ca un AI sa ia decizii pentru noi, pentru ca noi vom decade atat de mult incat IQ-ul nostru se va intoarce la inteligenta omului pesterii.

Eu zic ca aici avem nevoie de 2 categorii de useri: unii care intreaba si cei care raspund.

Cei care raspund sa fie oameni care au cunoastere pe toate planurile conform teoriei lui Descartes.
Pentru ca omul scapa de statutul de tabula rasa doar in momentul in care este bombardat cu informatii si cand interactioneaza cu mediul inconjurator.

De aceea niciun politician nu este bun pentru oamenii de rand, de aceea niciun robot nu poate avea sentimente, de aceea nu poate da sfaturi de viata un tocilar cu dioptrii mari care se joaca pe PC 16 ore pe zi...de aceea!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ma bucura o chestie si alta ma ingrijoreaza.

1. niciun utilizator nu a avut vreo reactie la cele expuse mai sus

2. s-au luat masuri de catre adminii TPU si acest utilizator a fost suspendat

Ma intristeaza utilizatorii care dau aprecieri non-valorilor de pe TPU, de obicei se gasesc sub denumirea de "campionul anului"

comunitate TPU esti degeaba!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Simpatic):

Iata ce cred eu!
e bine ca acel utilizator a fost suspendat dar...
Oricand isi poate alt cont nou, nu?
Si atunci la ce ajuta suspendarea? Ar fi minunat daca un user suspendat nu ar mai posibilitatea sa isi faca alt cont!
Anonimul de exemplu desi avertizat continua sa improaste cu noroi in utilatori si administratie! care le sterge.Cred ca are cea mai lunga lista de useri ignorati vrea sa ajunga la 2000. fara a avea conflite neaparat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

FATAMUNTILOR - văd că îmi duci grija.

Pentru tine personal azi o să blochez 100, de la 1492 o să ajung la 1600.

ZILNIC apar 30 - 40 de conturi noi cu întrebări tâmpite - îi blochez pe toți pentru tine să ajung mai repede la 2000 cum ai spus tu.

DRĂGUȚĂ - vezi că dau LECȚII pe alt forum unde scriu și MILIONARI.

Întrebări similare