| florin08 a întrebat:

Vreau sa fac poza la o chestie de pe internet si nu stiu cum.Nu sa salvez o imagine ci sa fac o poza la ceva anume.

Răspuns Câştigător
| Blanky a răspuns:

1. Tastezi cele 3 butoane de la tastatura (Shift+Ctrl+Print Screen SysRq ) deodata.
2. Te duci in paint si dai paste.
3. Decupezi pana unde vrei.
4. Salvezi. Succes!

4 răspunsuri:
| Razvan94 a răspuns:

Poti sa faci un print screen(butonul din dreapta sus) si mergi in paint unde dai paste si acolo decupezi si faci tot ce vrei.

| push2gl a răspuns:

Te ajuta asa ceva
http://www.computerica.ro/cum-se-face-o-captura-de-ecran/
daca da poti da vot si funda?

| florin08 explică (pentru push2gl):

A fost de ajutor si iti multumesc dar mai simplu e cum a zis Blanky.

| Blanky a răspuns:

Ms pentru funda :*... am inkercat sa inteleg cum facea verisoara mea de poza ecraul si mi s-a parut o chestie folositoare si simpla. Care merita impartita big grin